НБУ презентував нові пам’ятні монети “Захисниці”

Українські жінки, які стали на захист Батьківщини. Їм, здається, під силу усе. Сила духу, витримка, завзятість та водночас ніжність, дбайливість та любов наших захисниць надихають та викликають глибоку гордість і захоплення. Саме їм Національний банк присвятив нові пам’ятні монети «Захисниці». Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Монети презентували 2 жовтня.

“Дизайн чітко демонструє трансформацію, яку пройшли українські жінки до та після початку війни. Жінка, мати, берегиня бере в руки зброю, аби захистити своє. Нехай ці монети також стануть певною художньою фіксацією того, що українські жінки особливі. Ваша сміливість додаєте впевненості у Перемозі України”,  – сказав Голова Національного банку України Андрій Пишний.

На аверсі монет розміщено символічну композицію, що демонструє відважність та волелюбність, щирість, дбайливість українських жінок, втілених в образах матері та захисниці, які під час війни взяли на себе величезну відповідальність – бути на захисті Батьківщини та водночас залишатися дружиною, господинею і матір’ю.  На реверсі – композиція, що символізує жіночність українок-захисниць: стилізовані хвилі жіночого волосся, заплетеного в косу, та абриси жіночої фігури в плахті.

Пам’ятні монети “Захисниці” номіналом 10 гривень виготовлено зі срібла тиражем до 2 500 штук, номіналом 5 гривень – з нейзильберу тиражем до 50 000 штук (у сувенірній упаковці). Придбати їх можна з 4 жовтня 2023 року в інтернет-магазині нумізматичної продукції Національного банку. Загалом через інтернет-магазин буде реалізовано 500 монет зі срібла та десять тисяч монет з нейзильберу, всі вони будуть доступні з першого дня продажу.


Запрошуємо підписуватися на наші сторінки у соцмережах, щоб отримувати ще більше актуальної інформації!

Telegram

YouTube

Facebook

Instagram