Неймовірна історія старовинних дверей Тростянецького маєтку Голіцина

Активістка ініціативи «Франківськ який треба берегти» Марія Козакевич поділилася деталями своєї розмови з чоловіком, який служить на Сумщині:

«Марічко, у Тростянці в краєзнавчому музеї під час окупації міста, москалі, які хотіли вкрасти експонати, з танку вщент рознесли старовинні вхідні двері. Музей, на щастя, в той момент був на ремонті, красти не було що, але від дверей лишились одні друзки. Фото вишлю. Подивіться, що можна з ними зробити».

Чоловік, що телефонував Марії, – це Леонід Марущак родом з Вінниці, він працює у культурній сфері,

«Звісно, допоможемо, присилайте двері, чи то краще сказати, що від них залишилось, ми їх відновимо, а автентичні дерев’яні друзки і самі стануть експонатом для музею – двері, як ще одні свідки страшної війни. Берегти спадщину – то завжди на часі! Бо вона – і є ми» – відповіла Марія Козакевич.

Крутезні ентузіасти з громадської ініціативи «DE NE DE» знайшли кошти, музейники дуже втішились, що матимуть двері історичного зразка, франківські столярі вже почали роботу з відновлення.

За кілька місяців красиві різьблені леви на дверях помандрують через сотні кілометрів такої великої нашої Батьківщини, в якій дороги українців один до одного стали такими близькими, а двері до сердець відкривають добрим словом і посмішкою. Ми й справді стали ближчими і відкритішими один одному. Це дає віру і надію, що після Перемоги ми все відновимо і зробимо ще кращим.

trostyanets.info