Олександр Журба: Маємо багато планів, але війна вносить свої корективи у роботу

Директор Департаменту інфраструктури СМР — про  роботу  КП «Зеленбуд», програму озеленення обласного центру та розчищення «зеленої річки».

У рамках проєкту «Експертна думка» на СТС відбулося обговорення: «Благоустрій територій Сумщини: чи можна на війну «списати» безлад?».  Учасники зібрання – експерти, представники влади й громадськості – поділилися думками щодо розвитку та благоустрою територій, а також обговорили про проблеми та досягнення у роботі.

Зокрема, директор Департаменту інфраструктури СМР Олександр Журба  відзначив роботу місцевого КП «Зеленбуд». За його словами підприємство почало ефективно працювати, бо з’явився новий керівник, який зміг налагодити комунікацію між КП та відомством.

 «Щодо озеленення територій через відсутність фінансування проєкт наразі важко втілити у життя. У минулому році ми обговорювали питання озеленення разом із СНАУ, архітектурою, розпланували зони, де будуть висаджуватися дерева. Також вже розроблений макет візуалізації центральної частини міста, Покровський Сквер. Але макет є, а видатків немає – їх ніхто не виділяв», – констатував Олександр Журба.

«Також фонтан Садко розпочали, він теж незакінчений, підземний перехід. У 2022 році було багато що заплановано. Сьогодні ми не тільки мріємо, а й продовжуємо планувати та розробляти проєкти», –  розповів директор Департаменту інфраструктури СМР.

Олексадр Журба також розповів про ще одну із болючих «точок» обласного центру – розчищення русла річки Сумки на ділянці вуж вулицею Британською та проспектом Шевченко.

«У нас була запроєктована розчистка та реконстуркція дамби. У рамках коштів, які були виділені, хотілося б для початку привести в належний стан та хоч якось витримати дзеркало води саме частину від мосту до мосту дамбу. Річка на даній ділянці дуже широка, немає течії, паводків, збирається сміття. Намиви йдуть з двох ливневих стоків – усе це й передбачалось зачистити», – додав посадовець.

Щодо вивезення побутового сміття, то наразі перевізникам вже включили в тариф вивезення рослинних відходів. Раніше, як нагадав Олександр Журба,  цим опікувалися ЖЕКи.