Олена Чумаченко: “Один кластер — це замало для Сумської громади, тому ми підтримуємо ідею сворення двох”

Один кластер — це замало для тієї території, яку обслуговують лікувальні заклади Сумської міської територіальної громади. Таку думку висловила начальниця управління охорони здоров’я Сумської міської ради Олена Чумаченко у програмі “Експертна думка” на телеканалі СТС.

Пропозицією від міської територіальної громади було створення двох кластерних закладів на території Сумського району, які будуть обслуговувати як населення міста Суми, так і населення Сумського району.

Перший кластер буде включати в себе Центральну міську лікарню, 4-ту міську лікарню і дитячу міську лікарню.

Другий кластер — це об’єднані лікарня святого Пантелеймона і 5-та міська лікарня”, – повідомила пані Олена.

Посадовиця відзначила, що в цьому питанні погляди членів робочих груп Сумської ОВА та міськради співпали, але виникли розбіжності стосовно міського перинатального центру: в ОВА вважають, що цей заклад має бути приєднаний до одного з кластерів, тоді як у міськраді переконані, що цей заклад має право на існування у складі спроможної мережі і навіть на виконання функцій надкластерного закладу.

Про високий рівень Сумського перинатального центру свідчить кількість пологів, які відбуваються у ньому, і фінансовий ресурс цього закладу, і суми укладених договорів з НСЗУ та отримане фінансування.

Міська влада декілька років поспіль прикладала зусилля для того, щоб цей заклад став такого високого рівня, ми там і ремонтні роботи проводили, і закуповували безліч обладнання.

На сьогоднішній день день цей заклад відповідає всім тим пакетам, за якими у нього укладені договори з НСЗУ”, – говорить пані Олена.

Вона повідомила, що майже 40% пологів відбувається в області на базі Сумського перинатального центру.

Сумській області два надкластерні заклади такого рівня не потрібні: враховуючи кількість пологів, такого рівня заклад в області має бути один, – говорить пані Олена. – У Сумській тергромаді вважають, що це може бути Сумський перинатальний центр, тому у протоколі узгодження з головами громад ми висловили свою думку, і далі це вже буде на розсуд Міністерства охорони здоров’я”, – зазначила посадовиця.

Детальніше про це — вже незабаром у новому випуску програми “Експертна думка” з Тетяною Мироненко на телеканалі СТС.