Пенсіонерка із Сум назбирала кошти на дрон, читаючи вірші Ліни Костенко

86-річна бабуся з мінімальною пенсією винайшла спосіб допомагати армії.

За 3 місяці сумчанка Наталія Марюхно начитала віршів на 25 тисяч гривень. Знає напам’ять понад 60 творів та читає їх за донати біля торгового центру, а зароблені кошти передає волонтерам.

Наталії Тимофіївні – 86. Бабуся давно на пенсії, та нещодавно знову почала працювати. От тільки гроші заробляє не для себе, а для військових. Живе сама, має двох доньок у місті та онука в Лондоні. Саме діти минулого року подарували їй збірку Ліни Костенко, з чого все і почалося.

«Літом, як війна почалася, думаю Боже, я плачу, що всі щось роблять, ну одна ріже сітки заготовки, друга пиріжки пече в якійсь компанії. А я нічого не можу, фізично не бачу і недочуваю, і з палкою хожу. Нічого не можу. А тоді вже так придумалось мені», – згадує Наталія Марюхно.

До 58 років жінка жила в Шостці, де працювала з дітьми в позашкільному центрі. У творчість Ліни Костенко закохалася лиш 5 років тому завдяки подрузі. Наталія Тимофіївна зізнається, що попри вади зору, відчула потребу вчити вірші. За останній рік вивчила близько 60 творів. Вперше насмілилась декламувати на публіці в міському тролейбусі, де привернула неабияку увагу пасажирів.

«Я зрозуміла, що інтерес до цього є і тоді прийняла рішення – а як мені спробувати треба. Може люди будуть слухати і кидать мені у скарбничку якусь грошину», – розказує пенсіонерка.

Аби її не сприймали за жебрачку, надрукувала на папері, що збирає кошти для армії. У жовтні минулого року вперше вийшла читати вірші в людне місце до торгового центру.

«639 я заробила за перший день. Я була на сьомому небі. Моя затея не провалилася. Я ж думаю, якщо сьогодні нічого, то все, поставлю хрест, забуду і буду балі плакать», – розповідає Наталія Тимофіївна.

Та плакати не довелося. Люди підтримали ініціативу жінки та активно донатили. Відтоді мало не щодня вона збирається та йде туди, де почувається корисною.

«До перемоги, до перемоги! Допомогти воякам отримати нам перемогу. Працюватиму. Коли бажають слухачі бабусю, здоров’я вам, тримайтеся, не кидайте цю справу. Ви робите велику справу. Ну і я так собі дала зарок, що працюватиму до перемоги, –  збираючись каже пенсіонерка.

Бабуся тепло одягається, бере з собою все необхідне та вирушає з дому. До торгового центру жінка добирається пішки. Там її  добре знають та чекають почути вірші Ліни Костенко в її виконанні.

З перших хвилин її появи біля торгового центру скарбничка починає наповнюватися грошима, а серце бабусі – радістю.

Ось так мало не щодня Наталія Тимофіївна кілька годин читає вірші на холоді, іноді заходить грітися до торгового центру. Поки готується до перформансу, навколо збираються слухачі.

«Та це героїня, більш я нічого не можу сказать. Вона стоїть і  в мороз, ну заходе туди гріться, так що дай їй бог здоров’я. Прочитала вірш Ліни Костенко, я послухала, дякую їй. Прочитаєте ще? – Почитати? Є такий вірш «Крила»?»

Попри поважний вік, вірші бабуся декламує виключно стоячи.

Бабуся, яка  читає вірші, відома і в соцмережах, де дружина онука також робила збір. Відтак за 3 місяці вдалося зібрати 25 тисяч гривень. Зібрані донати Наталія Тимофіївна передає надійному місцевому волонтеру Сергію Окуню. Спочатку це були 3 тисячі 200 гривень на генератор для хлопців із 31 бригади під Авдіївкою.

За свою неймовірну працю Наталія Марюхно отримала прапор з подякою та підписами військових, з яким жінка тепер не розлучається.

Наступні 7 тисяч гривень знадобилися на обігрівач. А найбільша сума в 15 тисяч допомогла закрити збір на дрон для 37 окремої бригади морської піхоти.

Вартість такого квадрокоптера – понад 120 тисяч гривень. Внесок Наталії Тимофіївни посприяв тому, що пташка вже виконує свою роботу на Херсонському напрямку. Такі результати надихають бабусю й надалі допомагати військовим до самої перемоги.

«СпецКор»

Читайте також: