Перший варшавський трамвай виїхав на колії в Конотопі

УКонотопі розпочалися ходові випробування першого з трамваїв Konstal, переданих місту Варшавою.

Польський трамвай переставили з візків метрової колії, що використовувалися у Варшаві, на візки під українську колію 1520 мм. Таким чином відбувся своєрідний дебют варшавського трамваю на широкій колії.

Нагадаємо, що влада Конотопа звернулася до варшавського трамвайного управління з проханням надати непотрібні трамвайні вагони. Були відібрані 23 вагони, вилучені з експлуатації у Варшаві через поставки нових Hyundai.

Перші шість вагонів Konstal прибули до Конотопа наприкінці лютого.


У Конотопі – одна з найкоротших трамвайних систем в Україні (протяжність всього 28 км, 3 маршрути), це друге найменше українське місто, яке має трамваї (ще меншим містом є Дружківка). Запуск курсування трамваїв у Конотопі був ініційований самими мешканцями, й ними ж трамвайна система була збудована у 1949 році. Будівництво відбувалося за участі не менше ніж 3000 містян “методом народного будівницва”, без фінансування й без затвердженої проектно-кошторисної документації. Рейки, шпали, трамвайні вагони та трансформатори для старту своєї системи місто отримало в подарунок від залізниці та від декількох міст.

У 2018 році контопський трамвай припиняв, але потім відновлював роботу. У 2019 році місто отримало 9 вживаних вагонів Tatra від Риги.