Перші в Україні: Охтирське пологове відділення отримає альтернативне джерело тепла

Vodafone перераховує 20 000 євро на утеплення акушерсько-гінекологічного відділення Охтирської ЦРЛ.
Українські лікарні і пологові будинки матимуть теплу зиму – такою є мета проєкту «Ліга тепла» – відкритої благодійної ініціативи для бізнесів, започаткованої компанією Vodafone.
Першим в Україні гарантоване утеплення отримує пологове відділення у місті Охтирка.
Про це 12 жовтня укладено Меморандум між Vodafone, комунальним некомерційним підприємством Охтирської міської ради «Охтирська центральна районна лікарня», Охтирською міською радою та Благодійним фондом «Твоя опора».
Перша добра справа в рамках даного Меморандуму реалізується вже скоро. Компанія Vodafone перераховує 20 000 євро, які будуть спрямовані на закупівлю технічного обладнання та кондиціонування для отеплення приміщень та його встановлення в акушерсько-гінекологічному відділенні Охтирської лікарні.

Для чого це потрібно?

Окупанти свідомо руйнують об’єкти тепло- та електропостачання. Зважаючи на ці виклики і ризики використання традиційних джерел в умовах війни, вирішено застосувати для обігріву пологових і лікарень альтернативне опалення – теплові помпи, що використовують відновлювану енергію повітря або землі.
«Це обладнання має високий коефіцієнт продуктивності, воно надійне в експлуатації, екологічне і працює від енергії землі та повітря. Це дасть змогу обігрівати або додатково підігрівати, якщо ТЕЦ не буде працювати повністю або частково, – пояснює Олег Дейниченко, медичний директор Комунального некомерційним підприємством Охтирської міської ради «Охтирська центральна районна лікарня».
Щоб закріпити діяльність документально, був підготовлений Меморандум про взаєморозуміння щодо співпраці. Сторони підписали даний документ, яким передбачено розвиток довгострокової ефективної взаємодії по проєктам у сфері охорони здоров’я, соціального захисту населення і в умовах воєнного стану, і в умовах мирного часу. Практичино – це реалізація благодійної програми “Ліга тепла”, закупівля технічного обладнання, систем кондиціонування, їх встановлення в медичних закладах, проведення усіх технічних робіт з утеплення приміщень.
«Це дуже важлива соціальна ініціатива для нашого міста в реаліях війни. В приміщеннях пологового будуть встановлені кондиціонери, які забезпечать тепло взимку і комфорт влітку. – вітає ініціативу Павло Кузьменко, міський голова Охтирки. – Сподіваюсь, що інші компанії також приєднаються і підтримають ідею подарувати тепло малюкам».