Понад 10 тисяч родин на Сумщині отримали дрова за кошти з бюджету

У прикордонних громадах Сумщини триває видача дров, придбаних за гроші з бюджету. Загалом їх вже отримали 10 тисяч родин, повідомила Суспільному директорка департаменту соціального захисту населення Сумської облдержадміністрації Людмила Мусіяка.

Пані Галина мешкає в одній з прикордонних громад, яка перебуває в зоні бойових дій. Жінка розповідає, що дров не отримала.

“Я звернулася до місцевої громади. Там відповіли, що потрібно не лише опалювати будинок дровами, а й відключитися від газу, і користуватися лише пічним опаленням. В управлінні соцзахисту це підтвердили”, – говорить вона.

Мешканець села Гуринівка пан Володимир каже, що частину дров заготовив самотужки, частину надала держава.

“Гарно, але мало, що ж там тієї машини. Але добре, що самі привезли дрова додому, розгрузили, звісно, за це спасибі їм”, – говорить він.

Дрова, які придбані за гроші з бюджету, отримали понад 10 тисяч родин, каже директорка департаменту соціального захисту населення Сумської облдержадміністрації Людмила Мусіяка. За її словами, Сумщина отримала 134 мільйони гривень субвенції на закупівлю деревини. Дрова надають найбільш вразливим верствам населення.

“Сім’ї військовослужбовців, які зараз захищають незалежність, сім’ї військовослужбовців, які загинули, починаючи з 2014 року, домогосподарства в яких є особи з інвалідністю, з людьми похилого віку, які складаються тільки з пенсіонерів чи інвалідів, чи дітей, малозабезпечені родини”, – перераховує вона.

Керівник відділу лісових ресурсів та маркетингу Віктор Жмурко розповідає, що загалом з семи лісництв Сумщини доправлено близько 30 тисяч кубометрів дров.

“Укладено договори з 19 громадами. Загалом було укладено 34 договори на загальний об’єм 28,4 тисячі кубометрів деревини. Всі громади, згідно з цією програмою забезпечені дровами”, – сказав він.