Початок навчального року на Сумщині: онлайн, оффлайн чи змішана форма?

Під час зустрічі голови Сумської ОВА Дмитра Живицького з журналістами 24 серпня піднімалося питання початку навчального року у закладах області.

Про це очільник області розповів детально:

“Я хочу наголосити: ніхто нікого не заганяє примусово на навчання “за парти”.
Яку форму обрати − офлайн, онлайн чи змішану − вирішують тільки батьки.

Ми маємо визначену небезпечну 25-кілометрову зону, до якої входять 20 територіальних громад та 2 частково. Крім того, є ще 5 громад, які не перебувають в цій зоні, але розташовані в зоні проведення воєнних (бойових) дій. На території цих громад освітній процес у буде здійснюватися 100% за дистанційною формою навчання. Без права вибору.

У інших громадах ми готуємо сховища й укриття в дитячих садочках, школах, закладах профтехосвіти та вишах. Аби ці заклади мали можливість приймати відвідувачів. Але останнє і остаточне рішення за батьками.

Для нас важливо створити умови для тих людей, які хочуть, щоб їх діти ходили до школи.

З приводу того, що може прилетіти ракета, зазначу, що на жаль, ракета може прилетіти будь-куди − і в домівки, і в магазини, і на дитячі майданчики, і в зупинки. Ми з вами бачимо, як це відбувається останні пів року, наш ворог гірший за терориста.

Якщо батьки працюють, а дитина залишається сама, то є питання, чи спуститься вона в укриття в разі повітряної тривоги? Хто її туди супроводжуватиме, і хто звідти забере?

У багатьох школах вже прийняті рішення про змішану форму навчання, коли частина дітей ходить до школи, а інша − навчається онлайн. Найменша кількість шкіл, готових приймати дітей в області, – у Сумській громаді.

Я прошу батьків не розганяти «зраду» в соцмережах, а просто вирішити самим, за якою формою навчатиметься ваша дитина.

Також зазначу: спілкування щодо стану укриттів та форм навчання, можливість самостійно оглянути укриття, а також дані про роботу закладів ви можете дізнатися у своїх класних керівників. Ці дані не будуть оприлюднені на загал”.