Працівники сервісних центрів МВС Сумщини продовжують опановувати жестову мову

Безбар’єрність – це про внутрішню готовність суспільства створювати середовище, в якому буде комфортно усім. 

З цією метою за ініціативи першої леді Олени Зеленської була затверджена Національна стратегія з впровадження безбар’єрності, яка вже перебуває на стадії практичної реалізації. Стратегія розрахована до 2030 року, і працівники сервісних центрів МВС активно підтримують державну політику безбар’єрності.

Своєю чергою, співробітники сервісних центрів МВС в Сумській області долучились до вивчення спеціальної професійної програми підвищення кваліфікації «Теорія та практика використання жестової мови для забезпечення прав та інтересів осіб з інвалідністю, протидії дискримінації», яку спеціально для наших працівників підготували і провели викладачі Сумського регіонального центру підвищення кваліфікації.

Навчання тривало 3 тижні в онлайн-форматі. Викладачка Ніна Островська, голова Сумського міського відокремленого осередку всеукраїнської асоціації перекладачів жестової мови, поділилася теоретичними знаннями і практичними уміннями щодо особливостей спілкування та роботи з людьми, які мають інвалідність.

Слухачі курсу розібрались у сутності комунікації, опанували комунікативну основу професійної діяльності державних службовців, проаналізували психологічну готовність до виконання своїх обов’язків в умовах нестабільного емоційного стану населення через військові дії на території України.

Учасники навчання практично моделювали взаємодію із людьми з порушенням слуху, відвідувачами з повною або частковою втратою зору, з клієнтами, які мають порушення у психоемоційній сфері, порушення рухових функцій, користуються кріслом колісним та із суб’єктами звернення, які належать до маломобільних груп населення.