Працівники «швидкої» на Сумщині відпрацьовували практичні навички на випадок хімічної атаки

Працівники Шосткинської станції екстреної медичної допомоги організували для своїх колег майстер-клас з надання невідкладної допомоги внаслідок ДТП, масового хімічного або радіаційного ураження. У воєнний стан набуття практичного досвіду в цій царині медицини є вкрай актуальним – особливо після погроз з боку росії застосувати проти України ядерну зброю. Як відбувалися навчання, бачили журналісти ШосткаNews.City.

Працівники Шосткинської станції екстреної медичної допомоги є досвідченими фахівцями у своїй галузі, але, тим не менш, розуміють, що війна диктує свої вимоги щодо надання першої невідкладної допомоги. Тож, вирішили вдосконалити свої навички та провели серед своїх колег своєрідний майстер-клас.

«Зараз у нас триває навчання з медичного сортування при надзвичайних ситуаціях з великою кількістю потерпілих. Це можуть бути і ДТП, і мінно-вибухові травми. Ми відпрацьовуємо все. В першу чергу ми навчаємо наших водіїв, які не є медпрацівниками – «ставимо їм руки». Щоб вони могли накладати комір Шанца – для фіксації шийного відділу хребту; визначати його розмір; правильно знімати мотошолом з постраждалого в разі ДТП. Потім будемо відпрацьовувати роботу з довгою транспортувальною дошкою, з ковшовими ношами, накладати кровоспинний жгут, і таке інше», – розповів фельдшер Сергій Василенко.

Як наголосив завідуючий Шосткинської станції екстреної медичної допомоги Анатолій Александренко, працівники «швидкої» повинні бути готовими надавати кваліфіковану допомогу у разі виникнення загрози використання країною-агресором ядерної зброї. Саме для цього сьогоднішні інструктори і проходили відповідну підготовку – аби потім передати свої знання колегам.

«Ми постійно відвідуємо відпрацювання, які відбуваються у Сумах, готуємо своїх інструкторів. В подальшому отримані знання передаватимемо кожному із вас», – зазначив він у своєму зверненні до учасників заходу.


Також залучатимемо наших інструкторів до навчання медпрацівників Ямпільського, Середино-Будського, Глухівського підрозділів екстренної медичної допомоги


У навчаннях взяли участь близько 50 працівників станції екстреної медичної допомоги. За словами старшого лікаря Павла Кузьміна, надзвичайних ситуацій з великою кількістю постраждалих у Шостці поки що не було, але враховуючи воєнний стан в країні, медикам потрібно бути готовими до усього.

«Може трапитися ситуація, в якій постраждає 20-30 осіб, і нам треба, аби кожен розумів, що йому робити. Тому що теоретичні знання у нас є, але практичного досвіду немає», – підкреслив він.

Варто зазначити, що на випадок хімічної атаки у шосткинських медпрацівників є в наявності костюми протихімічного захисту, протигази та захисні маски з фільтрами.