“Прихильники проросійських партій та СРСР, контрабандисти, апологети УПЦ МП” — Юрій Зарко назвав тих, хто найчастіше стає колаборантами на Сумщині

Білопільська громада на Сумщині – серед тих, що найбільше потерпають від практично щоденних ворожих обстрілів. Втім навіть тут подекуди фіксуються випадки добровільної співпраці з ворогом.

Про це у програмі “Експертна думка” на телеканалі СТС, присвяченій цього разу такій болючій для нашого суспільства темі, як колабораціонізм, говорив голова Білопільської громади Юрій Зарко.

Серед причин, чому випадки виявлення колаборантів трапляються на Сумщині, Юрій Зарко зокрема називає й те, що свого часу на прикордонні було відімкнуте аналогове телебачення. Як наслідок, люди почали ловити й дивитися телебачення російське.

І що ми маємо? Раніше росіяни, які там живуть, наприклад, у Глушково чи Тьоткіно, – вони ж є етнічно українцями, україномовними, – то вони дивились наше телебачення. Вимкнули аналогове телебачення – і відразу що сталося? Наші території, які близько до кордону, стали дивитися російське телебачення. В деякій мірі звичайно це сприяло тому, що люди стали більше дивитися там їхні новини, аніж українські”, – говорить пан Юрій.

Серед тих, хто, так би мовити, “у групі ризику”, голова Білопільської громади називає прихильників комуністичної та проросійських (нині заборонених) партій, а також тих, хто досі сумує за Радянським Союзом, та апологетів УПЦ МП. Ще одна категорія — контрабандисти, говорить Юрій Зарко:

Контрабандисти, які здійснювали свою діяльність, – 99,9% рано чи пізно попадали в поле зору ФСБ. Якщо це траплялося, то з ними проводили певні дії, навіть слідчі. От і все, і ти вже законсервований агент”.

Як казав Козьма Прутков, “зрі в корінь”. Корінь, здається мені, – це 1991-й рік, коли треба було повністю на території всієї України запроваджувати виключно українське телебачення і відповідально ставитися до інформаційної політики. Цього не було, на жаль, тож маємо Донбас, Крим…”, – додає Юрій Зарко.


Більше ви можете побачити вже у п’ятницю, 2 червня, у новому випуску програми «Експертна думка» на телеканалі СТС.