“Приходять розвантажитися”. У Сумах організували безоплатні заняття для дітей

Творчі та кулінарні майстеркласи, фітнес та пізнавальні заняття. Такі безоплатні зустрічі проводять для дітей у Сумах у рамках проєкту “СпівДія заради дітей”.

Загалом, за словами менторки проєкту Юлії Панченко, заняття відвідали чотири сотні дітей від 5 до 12 років. Проєкт реалізовують у співпраці з Дитячим фондом ООН (UNICEF Ukraine) та Міністерством молоді та спорту України. Долучитися до занять можуть усі охочі, повідомляє Суспільне.

Як зробити ляльку-мотанку дітям розповідає запрошена на заняття майстриня Ірина Дмитренко. Після короткого вступу – робота кожного своїми руками.

“Я запропонувала на майстерклас сьогодні мотанку, яка молиться. І, оскільки це діти, їм на вибір така сама техніка виконання, але техніка виконання ручок – довгі ручки – це лялька-мотанка бажаниця. Я вважаю, що в цей час ми маємо дуже багато бажань, і діти теж мають вирішити”, — каже Ірина Дмитренко.

Восьмирічна Софія Нікітіна відвідує такі заняття упродовж останнього місяця.

“Мені подобалося, коли ми робили бізнесплани, монополію. Коли ми робили гаманці, пиріжки коли робили”, — говорить вона.

“Ми тут ходили в музей грошей, дізнавалися, що у Карпатах є озеро Синевир, які є гроші старовинні. Ми тут іще ліпили козаків”, — каже учасник проєкту Назар Нюкін.

“Мені подобається, тому що тут подружки є, з ними можна бачитися. А ще пиріжки були смачні, а мак я не сильно люблю, а так мені подобається, тому що — подружки”, — розповідає учасниця проєкту Софія Щаслівцева.

Заняття проводять двічі на тиждень у трьох вікових групах. Долучитися до них можна усім охочим, незалежно від місця проживання. Єдине обмеження: вік учасників — від 5 до 12 років. Про заняття для своєї доньки Ельвіра Почкун, говорить, дізналася від знайомих.

“Взагалі, я думаю, дітям потрібно зберегти щасливе дитинство і зробити для цього все. Дитина дізнається багато нового, цікавого, і саме про українське”, — зазначила вона.

Одночасно у проєкті можуть взяти участь 60 дітей, програма розрахована на вісім занять, розповідає менторка Юлія Панченко. У наступних групах заняття стартують 5 вересня.

“Це взагалі такий творчий, добрий, сімейний простір, де діти приходять і розвантажуються від тієї ситуації, яка коїться навколо. Знаходять собі друзів, знайомляться з цікавими темами, навіть які були відомі для них. Ми запрошуємо майстринь, фахівців різних, щоб діти отримували цікаву інформацію для свого подальшого життя”, — каже менторка програми “Співдія заради дітей” Юлія Панченко.

Долучитися до занять можна заповнивши форму у Telegram-каналі СпівДія Діти Суми. Загалом, за словами Юлії Панченко, у Сумах на сьогодні відвідали заняття чотири сотні дітей.