Підбирали покинутих та поранених тварин, годували, прилаштовували в добрі руки – як працювали в умовах війни сумські зоозахисники

Про підсумки минулого року розповіли на сторінці ГО «Сумське товариство захисту тварин» .

“Пишаємося командою, яка в лютому не покинула притулок. Ми підтримували один одного як могли з першого дня, пішки пробирались через все місто годувати тварин, підбирали поранених собак після вуличних боїв у місті, їздили по області рятувати покинутих , шукали будь-яку змогу привезти їжу підопічним.

Люди, які в цьому році не були осторонь та долучались до допомоги, вас так багато, що не вистачить й п’яти постів, аби кожного згадати та віддячити!
Ми дуже тепло ставимось до кожного прояву підтримки. Дякуємо!”, – говорять волонтери.

За 2022 рік були прилаштовані близько 200 тварин, з них 100 евакувано до Європи, де вони вже знайшли домівки. Один пес живе у Нью-Йорку, куди його забрали американські друзі з No Dogs Left Behind.

Через центр перетримки пройшло більше 250 нових тварин, не рахуючи тих, хто там живе роками.

“У самий пік, коли багато людей покидали місто та лишали своїх домашніх улюбленців тут, кількість мешканців ЦП сягало 363! Це був жах! Телефони розривались від дзвінків, а ми не знали, що робити, та куди всіх розміщати, – тому почали будівництво ще однієї лінії нових вольєрів”, – діляться спогадами зоозахисники.

З квітня у місті почали проводитись безкоштовні стерилізації, спонсоровані благодійними фондами, як українськими, так і закордонними:

  • у клініці Хелс та Хелсік прооперовані 1353 тварини;

  • фахівцями факультету ветмедицини СНАУ виконано більше 100 втручань, до кінця 2023 року заплановані безкоштовні операції 1000 котів та кішок;

  • у ветеринарній клініці «10 друзів» – 200 тварин, в тому числі з прикордонних районів.

“Маємо на меті не зупиняти процес у новому році теж.
Вкотре дякуємо всім, хто впродовж року допомогає діяльності громадській організації!
У наступний рік крокуємо з вірою у перемогу, з молитвами за кожного українця та донатами підтримки ЗСУ!
Слава Україні!”, – підсумовують у центрі.