“Робимо так, щоб допомога була прозорою, постійно комунікуємо з людьми”, – Юрій Зарко

Про свій досвід і своє бачення ситуації з гуманітаркою й організацією роботи влади говорив на круглому столі “Гуманітарна допомога – можливість вижити чи збагатитись?” і голова Білопільської територіальної громади Юрій Зарко.

“Перше, що мене не дуже приємно вразило, це слова деяких донорів, які сказали: без влади.

Саме місцева влада взяла на себе весь неймовірний тягар з першого дня повномасштабного вторгнення. Ми взяли на себе питання захисту людей, і поліцію, і створення муніципальної варти.
Вже на другий день не було ліків в аптеках, за два дні магазини стали пустими й позакривались, у банкоматах не було грошей, не було бензину. Нам довелося все це виконувати, забезпечувати людей, робити все можливе й неможливе, щоб люди почувалися захищеними, знали, що про них піклуються”, – говорить очільник громади.

Влада у громаді займається цими питаннями й зараз, говорить Юрій Зарко: 

“От зараз зима, ми також заготовили запас продуктів і роздали їх на території прикордоння, тому що ми розуміли: у разі, якщо буде великий сніг, чи зможемо доїхати туди та довести, а так у людей будуть макарони, борошно, рис, тушонка”.

За словами очільника громади, вони намагаються постійно комунікувати з людьми, робити так, щоб будь-яка допомога була прозорою.

“Ми собі зробили реєстр, ввели позаштатно як добровольців волонтерів, провізорів, виписали всю базу даних, зібрали в людей потребу.

За рік війни ми навчились всьому”, – говорить Юрій Зарко.

Подробиці – у другому випуску проєкту телеканалу СТС “Експертна думка”.