Рослини озимої пшениці на Сумщині у доброму стані

За даними Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України, кінець третьої декади січня – початок першої декади лютого характеризувалися теплою, як для цієї пори року погодою. У зв’язку з цим перезимівля озимих культур впродовж січня залишалася складною.

Після аномального потепління у середині січня температурний режим на кінець місяця поступово знижувався. При цьому рослини озимої пшениці перебувають у доброму стані. Життєздатність рослин висока. Цей показник становить 96-98%, залежно від сорту.

Про це інформують у Департаменті агропромислового розвитку Сумської ОВА.

Зокрема, рослини сівби 10 вересня є добре розвиненими, збереглись на рівні 96-97%. При цьому озимі, посіяні 10 жовтня, знаходяться в фазі 3-х листків – початку кущення – на рівні 91-92%.

Вміст цукрів у вузлах кущення рослин за строку сівби 10 вересня коливається в залежності від сорту в межах 22-26%. У рослинах озимої пшениці висіяної 10 жовтня вміст цукрів становить 20-25%.

У третій декаді січня та на початку лютого середньодобові температури повітря коливалися в межах 2-5°С нижче нуля. Подекуди у нічні та ранкові години температура опускалась до -7°С. На поверхні ґрунту значення цього показника коливалися в межах 3-10°С нижче нуля.

В області сніговий покрив майже відсутній. Глибина промерзання ґрунту на кінець січня становила 30-32 см. Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимих культур – 1-3 0С морозу.

Стан посівів озимої пшениці у подальшому буде залежати від температурного режиму, наявності і величини снігового покриву.

agrotimes.ua