Росіяни катували та вбили тростянчанина під час окупації міста

40-річний Дмитро Вишньов загинув у Тростянці на Сумщині. 10 березня 2022 року його схопили російські військові. Дмитра катували. Тіло виявили в гаражі поблизу Тростянецької міської ради після звільнення міста з російської окупації – 27 березня 2022 року.

Точна дата загибелі Дмитра Вишньова невідома, втім родичі припускають, що це сталося того ж дня, коли його схопили на шляху з Тростянця до села Боромля. Очевидці розповіли рідним, що Дмитра кинули на землю, зв’язали руки та відвезли невідомо куди.

Коли родичі того дня зателефонували Дмитру, слухавку взяв росіянин і сказав, що він у них. Погрожував убити чоловіка, якщо не розповість того, що від нього вимагають.

Дмитро народився та жив на Сумщині.

«Він весь час був у русі: робота, домашнє господарство (вирощував биків, свиней), комусь щось допомагав. Був дуже товариський. Любив тварин. Мав собак різних порід. Розумівся у техніці», – пригадує його сестра Тетяна.

Працював Дмитро підсобним працівником на підприємстві у Боромлі. Під час окупації громади охороняв його від мародерів. Із перших днів широкомасштабної війни Дмитро став волонтером. Евакуював людей з прикордонних із росією сіл. Возив жителям харчі, ліки. Допомагав українським військовим, повідомляючи їм про переміщення та скупчення російської техніки.

Близькі Дмитра пригадують, що він завжди був безвідмовною людиною. За першим проханням приходив на допомогу, чого б йому це не коштувало.

«Мама не раз пригадує слова Діми: «Раптом зі мною щось станеться, знай, я в тебе герой». Для рідних він – герой. І, думаю, що для всіх, хто його знав, – теж», – каже Тетяна.

У Дмитра Вишньова залишились матір, сестра, брат і донька.

Пам‘ятаємо!

Текст підготовлений Платформою пам‘яті Меморіал