Рівень вакцинації від поліомієліту дітей на Сумщині недостатній. Чим це загрожує?

На Сумщині впродовж 2022 року проти поліомієліту було вакциновано 84,4% дітей до року. Ревакцинацію у 18 місяців отримали 85,8% дітей. У 6 років – 82,4%, а у віці 14 років – 84,1%. За такого рівня охоплення дітей профілактичними щепленнями, як зазначають у Сумському обласному центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, поліомієліт може повернутись.

«Поліомієліт – високозаразне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті, – коментує керівник Центру Володимир Збаражський. –

Хворобу викликають поліовіруси, що потрапляють до організму через немиті руки та іноді через брудну воду. Вражаючи нервову систему людини, поліовірус може призвести до незворотних рухових розладів та навіть смерті людини протягом кількох годин. В абсолютній більшості випадків носіїв поліомієліту, які поширюють його, неможливо виявити вчасно – через відсутність взагалі будь-яких ознак хвороби. Ліків проти поліо у світі не існує. Єдиним захистом є вакцинація».

Саме тому в Україні вакцинація проти поліомієліту входить у перелік обов’язкових гарантованих державою щеплень, які можна зробити у державних поліклініках безкоштовно відповідно до календаря щеплень.

Де, коли та кому варто вакцинуватися проти поліомієліту?

Вакцинувати малюка необхідно з народження. Обов’язково потрібно вчасно проводити усі щеплення, не пропускаючи жодного, для збільшення відповіді імунної системи.

– 1 доза — у 2 місяці

– 2 доза — у 4 місяці

– 3 доза — у 6 місяців

– 4 доза — у 18 місяців

– 5 доза — у 6 років

– 6 доза — у 14 років

Вакцини, які наразі використовують державні й приватні клініки, зареєстровані, сертифіковані й дозволені для використання в Україні.

ВШ