«Рішення щодо об’єднання знищує гімназію №1» – Володимир Лободін

Якщо ми не почнемо казати правду, то у нас не вийде нічого й ніколи, говорить Володимир Лободін, представник батьківської спільноти, коментуючи ситуацію, що склалася навколо освітньої реформи та об’єднання шкіл у Сумах.

Нагадаємо, цій темі був присвячений черговий випуск проєкту «Експертна думка» на телеканалі СТС, проведеного у форматі круглого столу.

За словами пана Володимира, історія з об’єднанням навчальних закладів не є для Сум чимось новим, адже ще у 2016 році вже були спроби звести в один навчальний заклад гімназію №1 та школу №12. Ініціаторкою цього процессу стала директорка школи, яка одночасно була депутаткою Сумської міськради. На той час батьки учнів гімназії №1 спротивилися такому об’єднанню, адже хотіли зберегти навчальний заклад саме в тому вигляді, у якому він існував.

І ось за 7 років питання трохи в іншому форматі виникло знову. Та батьки побоюються, що гімназія №1 перестане бути тим навчальним закладом, у який вони віддавали своїх дітей:

«Таке рішення, яке зараз намагаються ухвалити, знищує гімназію №1. У нас є великі ризики, що ми не отримаємо тих якісних умов, на які ми йшли», – говорить пан Володимир.

На його думку, це є неправильно, щоб депутатами були ті чи інші посадові особи виконавчих чи будь-яких органів, бо вони мають можливість впливати на ухвалення рішень на свою користь.

«Тому що, якщо людина є одночасно директором закладу й депутатом, то це вже конфлікт інтересів», – переконаний Володимир Лободін.


Детальніше дивіться вже сьогодні у повному випуску програми “Експертна думка” на телеканалі СТС одразу після вечірнього блоку новин.