СБУ проводить обшуки у монастирі УПЦ МП на Сумщині

Служба безпеки проводить обшуки в Софронієво-Молченському чоловічому монастирі Різдва Богородиці УПЦ МП в Сумській області. Про це повідомляє пресслужба відомства.

Разом із представниками церкви правоохоронці оглядають територію та приміщення монастиря. Шукають тих, хто, ймовірно, причетний до діяльності проти України.

Слідчі проводять обшуки для того, щоб завадити використанню соборів як осередків «русского мира» та убезпечити населення від провокацій і терористичних актів.

Раніше правоохоронці навідувалися на об’єкти УПЦ МП у Закарпатській, Чернівецькій, Рівненській, Волинській, Миколаївській, Сумській, Львівській, Житомирській та Херсонській областях. Слідчі знайшли в єпархіях російські паспорти, георгіївські стрічки, символіку забороненої партії «ОПЗЖ» і «методички» патріарха РПЦ Кирила щодо поширення ворожої пропаганди через вірян.

11 грудня сім священників УПЦ МП потрапили під санкції Ради національної безпеки й оборони. Раніше президент Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО про санкції проти 10 представників церкви.

9 грудня парламентський комітет підтримав законопроєкт щодо заборони в Україні УПЦ МП. У пояснювальній записці до документу зазначають, що дії російської церкви «мають не релігійний, а політичний характер».

detector.media