Службі охорони Сумщини – 70 років

29 жовтня 1952 року при Управлінні внутрішніх справ Сумської області був створений відділ позавідомчої зовнішньо – сторожової охорони.

Першим керівником охорони області було призначено старшого лейтенанта міліції Житкова Максима Никифоровича ( 1952 – 1953 роки).

Співробітники відділу здійснювали охорону як в місті Суми так і в містах Шостка, Конотоп, Ромни й Охтирка а згодом і у Білопіллі та Глухові при райвідділах УВС області. Об’єкти охоронялися сторожами тільки зовні за допомогою сторожових собак. Використовувались примітивні технічні засоби з охорони об’єктів – ревуни та хлопавки.

У 60-і роки під охорону почали брати промислові об’єкти. Охорона здійснювалась як зовні так і всередині приміщень, займалися заходами профілактики крадіжок на підприємствах міста.

У 1969 році створено перший пульт централізованої охорони, на котрий було виведено більше 50 об’єктів. Близько 30 об’єктів по місту Суми було обладнано автономною сигналізацією. Наприкінці 1970 року штатна чисельність охорони області нараховувала більш 4000 тисяч чоловік. У 1971-1975 роках створюються пульти централізованої охорони в містах Конотоп, Шостка, Ромни, Охтирка, Лебедин, Білопілля.

У 1971 році створюється нічна міліція. На відміну від сторожа міліціонер не тільки охороняв об’єкт а й спостерігав за дотриманням громадського порядку на прилеглій території.

Протягом першого півріччя 1971 року в нічну міліцію Сумської області було прийнято більш 100 чоловік. В місті Суми взводом нічної міліції командував капітан міліції Желдубовский І.В. і 3 командира відділення, серед яких був і майбутній керівник Управління охорони Чипирис Іван Лукич. Співробітники міліції службу несли як у пішому порядку, так і пересувними маршрутами в складі двох чоловік на мотоциклах. Взаємодія нічної міліції з патрульно – постовою службою й іншими міліцейськими службами істотно вплинула на поліпшення оперативної обстановки в обласному та районних центрах області.

В 1993 році ухвалою Кабінету Міністрів України колишня позавідомча охорона отримала свою сучасну структуру і положення в системі Міністерства внутрішніх справ.

На сьогоднішній день поліція охорони Сумщини налічує 400 чоловік особового складу та має розвинену структуру, що складається з управління, батальйону поліції, центру технічної охорони, підрозділів у містах – Конотоп, Охтирка, Тростянець, Лебедин, Ромни, Глухів, Кролевець та місті Шостка. Під охороною знаходяться підприємства, навчальні заклади, фінансові установи, музеї, об’єкти критичної інфраструктури, історичні, архітектурні пам’ятки та приміщення з особистим майном громадян.

З 2018 року керівництво підрозділом очолює досвідчений фахівець – полковник поліції Антонюк Олег Олександрович. На озброєнні особового складу сучасні засоби зв’язку, автомобільна техніка, вогнепальна зброя, засоби індивідуального захисту та активної оборони. Для навчання та практичних занять у розпорядженні працівників є учбові класи, стрілецький тир, спортивна зала та смуга психічного та фізичного навантаження. Технічна охорона об’єктів та приміщень здійснюється за допомогою сучасних охоронних систем та комплексів. Керівники служб та командири підрозділів – досвідчені фахівці своєї справи. Працюючи в поліції охорони всі вони пройшли тернистий шлях від сержанта до керівника.

В умовах воєнного стану поліція охорони продовжує нести службу на благо громади. Окрім безпосередніх функцій працівники підрозділу залучаються до охорони публічного порядку, щоденно здійснюють патрулювання населених пунктів та несуть службу на блок-постах.

Співробітники поліції охорони Сумщини несуть службу з високо піднятою головою відчуваючи необхідність своєї професії та гордість за свій підрозділ.