Станіслав Поляков: “Жодного рішення по жодній школі ще не ухвалено”

Влада міста однозначно зацікавлена в тому, щоб діти у нашій громаді виходили на нормальний навчальний процес, запевнив заступник міського голови Сум Станіслав Поляков під час проведення круглого столу “Освіта під час війни: чи на часі реформування сумських шкіл?” на телеканалі СТС.

Освітня реформа має бути завершена у 2027 році, говорить чиновник, але для того, щоб вона була успішною, повинні покроково вчинятись певні дії.

Свого часу були створені Координаційні ради, коли реформувалась початкова школа, певні заклади поміняли свої Статути. Час ще є, але є критерії, які перед нами поставило МОН. І ми чітко виконуємо їхні вказівки і рухаємось в ногу з державною політикою. Незворотність реформи неминуча, і вона потрібна, і так має бути”, – переконаний Станіслав Поляков.

Він наголошує, що є Закони України «Про освіту» і «Про повну загальну середню освіту», у яких говориться про доступність закладів освіти для дітей, про те, що відстань до закладу освіти для кожної дитини не має бути великою. Чиновник запевняє, що все це намагалися врахувати й у Сумах:

Чи можуть існувати ліцеї як винятки? Всі знають, що законодавець зробив певні зміни у 2021 році, і якраз додалося, що можуть бути заклади ліцеї та гімназії як винятки – з початковою школою. Про винятки – це дійсно так, і їх треба обґрунтовувати. Ми виходили з того, які у нас мікрорайони міста, розбивали на мікрорайони і дивились – як можна зробити щоб у мікрорайоні були і гімназії з початковою школою, і так само – був ліцей без початкової школи, або навпаки, – якщо район об’єднує певні території, то щоб було всім зручно”.

Станіслав Поляков вважає, що конфліктних ситуацій у Сумах немає, а є робота у певному напрямку:

У нас є діалог, і є ситуація, де треба розбиратись, і ми діємо в рамках законодавства. Був розроблений перспективний план, який пропонується громаді для обговорення: як бачать батьки, як бачать директори, суспільство.-Знову ж таки, рішення не приймається одноособово, профільним заступником чи управлінням освіти – це рішення Координаційної ради.

Рухаємось відповідно до законодавства і думаємо про права дітей, покращення якості освіти та оптимізацію наших закладів. Конфліктні ситуації або деякі спірні моменти всі розглядаються. Жодного рішення (по жодній школі) ще не ухвалено”.


Детальніше дивіться у повному випуску програми “Експертна думка” на телеканалі СТС вже у середу, 21 червня, одразу після вечірнього блоку новин.