«Степанівська громада – одна з найпотужніших на Сумщині, тут працює 112 підприємств», – Сергій Карпенко

Степанівка – дуже велике село з серйозним промисловим потенціалом. На думку депутата Степанівської селищної ради, підприємця Сергія Карпенка, воно – чи не найпотужніше у Сумському районі, адже свою діяльність там провадять 112 підприємств, які за рік сплачують біля 5 млн грн податків.

Але, на превеликий жаль для громади, діючий голова скористався цим перш за все у своїх власних інтересах.

«Володимир Лукаш нас трішки ошукав. Ми за нього агітували. Але сталося так, що ми помилилися. Чим відчулося воно у громаді? Тим, що у нього до цього в перший рік була офіційна зарплата 100 000 грн за рік, а в перший рік об’єднаної громади – вже 343 000 грн за рік. Потім уже, у 2020-му році, його зарплата сягнула вже 600 000 грн за рік. Оце такими темпами», – говорить Сергій Карпенко.

Втім, підприємці почали виводити свій бізнес з громади, тому що відчули, що гроші йдуть в нікуди:

«У позаминулому році у нас була викуплена підприємством земельна ділянка за 8 млн грн, з’явився новий елеватор. Але ці гроші просто розтанули у громаді… За 2021 рік у нас перевиконання бюджету склало 16 млн грн. У минулому році пан голова разом з виконкомом їх добросовісно розподіляли на свій розсуд, тому що депутати були усунені від цього. І що ми побачили? Ми думали, що, може, все-таки хоч якийсь розвиток буде. Розвитку не було ніякого. Ми намагалися, робили укриття. Частину зробили, частину не доробили. Планували робити дах у школі. Було виділено 4,5 млн грн, освоєно тільки 1,4 млн. І таких прикладів ще багато».

На думку Сергія Карпенка, вирішенням проблеми може стати введення військової адміністрації, яку очолить порядна людина, під керівництвом якої громада успішно подолає всі складнощі:

« Я впевнений, що підприємці Степанівки спроможні згуртуватися заради розвитку громади. Тому що я це сам побачив з 25 лютого. Я знаю, що вся громада, і підприємці у нас у громаді, – всі тоді були разом. А сьогодні не виходить у нас…»


Більше про це дивіться вже незабаром на телеканалі СТС у програмі «Експертна думка» з Тетяною Мироненко.