СумДУ та Університет Ліверпуля розпочинають співпрацю над науково-інноваційним проєктом діджиталізації досліджень і цифрової трансформації України

Нова програма співробітництва між Сумським державним університетом і Університетом Ліверпуля (Великобританія) спрямована на посилення дослідницьких зв’язків і розвиток довгострокового партнерства між двома установами, зокрема у сферах цифрової економіки, відновлюваних джерел енергії, цифрової інфраструктури та цифрової трансформації.

П’ятимісячний проєкт передбачає стипендії як для очного, так і для дистанційного навчання, заходів з обміну знаннями та навчальними програмами.

Нова дослідницька співпраця підтримується грантом у розмірі 197 тис. фунтів стерлінгів (близько 9 млн грн) від схеми двосторонніх грантів між Великобританією та Україною в галузі досліджень і розробок Universities UK International (UUKi).

СумДУ та Університет Ліверпуля є побратимами у рамках британсько-української партнерської ініціативи, що передбачає співпрацю між освітніми установами двох країн і координується Cormack Consultancy (CCG). Програма співробітництва включає обмін ресурсами, спільну реалізацію освітніх програм, академічні обміни та програми академічної мобільності, зокрема, навчання студентів і викладачів СумДУ в Літній школі Ліверпульського університету, як у кампусі, так і віртуально, тощо.

Новий науково-інноваційний проєкт очолює Ігор Потапов, професор факультету комп’ютерних наук Ліверпульського університету.

«Ми раді, що отримали це фінансування для підтримки нашої співпраці з Сумським державним університетом у галузі цифровізації та цифрової трансформації. Завдяки цій новій програмі ми зможемо зміцнити та поглибити наші відносини, розвивати конкретні дослідницькі зв’язки у галузі цифровізації, які задовольняють потреби у дослідженнях та інноваціях дослідників Ліверпульського університету і СумДУ. Сподіваюся, що це стане початком нової довгострокової дослідницької співпраці, яка триватиме ще багато років і вплине на відновлення України», – зазначив керівник проєкту.

Детальніше за посиланням.