Сумський державний університет потрапив у рейтинг кращих університетів світу

Сумський держуніверситет потрапив у рейтинг кращих університетів світу за висновками агенції Times Higher Education та лідирує серед вітчизняних вишів. Про це 9 листопада на спеціальній пресконференції розповіли в університеті.

Сумський держуніверситет потрапив у топ-500 кращих університетів світу за висновками найавторитетнішої агенції в сфері вищої освіти, говорить ректор вишу Василь Карпуша:

“Це надзвичайно великий успіх, тому що топ-500. Однак, виникає питання: а скільки всього університетів у світі? Наприклад, рейтинг Webometrics намагається оцінити більше 30 000 університетів. Їх іще більше. Тобто, в цьому випадку, якщо говорити про оцю топову групу, то це десь 1,5-2% кращих університетів світу”.

За якими категоріями оцінювали університети, пояснює голова вченої ради СумДУ Анатолій Васильєв:

“Освітня діяльність, і там є складові. Наукова діяльність, дослідження, точніше, і там теж є складові. Окремо — цитування. Бо якщо виш того вартий, то його цитують, на нього посилаються. Далі, дохід від співпраці з промисловими підприємствами – на скільки ви потрібні. І міжнародна відкритість. Тут і кількість студентів-іноземців, і кількість викладачів-іноземців”.

Рейтинг опублікували у жовтні. Інший же рейтинг вишів — “ТОП-200 Україна 2022” — оприлюднив сайт “Освіта” у червні цього року. Згідно із ним, СумДУ посідає шосте місце серед 200 кращих вишів України.

Суспільне