“Сумський онкодиспансер має все, щоб стати одним з кращих в Україні”, – Олена Шуляк

Сумський обласний онкодиспансер завдяки талановитому медперсоналу, реконструкції та новітньому обладнанню перетворюється на один з кращих в Україні, і вже обслуговує декілька областей.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на голову партії “Слуга народу” Олену Шуляк.

За її словами, наразі в Сумській області майже 40 тисяч хворих на онкологію, а за рівнем смертності від онко, на жаль, цей регіон у трійці лідерів.

“Осучаснення онкодиспансеру дозволяє людям отримувати якісну і вчасну допомогу. Таке лікування має стати нашим пріоритетом, навіть, у часи війни”,- заявила Шуляк, додавши, що в останні роки лікарня досить активно розвивалась.

Наразі завершений капітальний ремонт хірургічного та адміністративного корпусу, розроблені проєкти облаштування території з місцями відпочинку, облаштований бункер тощо.

Окрім того, наприкінці минулого року тут з’явився і лінійний прискорювач вартістю 60 млн грн, актуальність якого зараз зросла в рази, адже у Харкові та Чернігові такий апарат розбитий, тож пацієнти з різних тепер областей ідуть на Сумщину, додала Шуляк.

Зазначимо, що Сумський обласний клінічний онкологічний диспансер – це сім клінічних відділень на 330 ліжок, більша частина з яких хірургічного профілю.

Щороку у закладі отримують висококваліфіковану медичну допомогу близько 7 тис. хворих, виконується понад 3 тис. складних оперативних втручань, понад 2 тис. хворих отримують хіміотерапію, 2,2 тис. – променеве лікування. Працює консультативна поліклініка, що приймає близько 45 тис. пацієнтів на рік.