Сумський професор став лауреатом почесної польської нагороди імені Івана Виговського

Завідувач кафедри міжнародних економічних відносин СумДУ, доктор економічних наук, професор Юрій Петрушенко став лауреатом нагородної наукової премії імені Івана Виговського.

Церемонія нагородження відбувається щорічно у залі сенату Варшавського університету 22 травня, у день ратифікації Польським Сеймом Гадяцької унії між Річчю Посполитою та козацьким Військом Запорізьким 1659 року. Нагородження проходить під почесним патронатом Президента Республіки Польща. Під час церемонії було зачитано вітального листа чинного Президента Анджея Дуди.

Науковою нагородою імені Івана Виговського вшановується внесок громадян України у розвиток науки, культури та громадського життя, у формування громадянського суспільства та розбудову демократичної України – спрямованої до Європи, з урахуванням кращих традицій колишньої Республіки Польщі, а також історичних, сучасних і майбутніх взаємовідносин двох країн.

Нагороду заснували у 2014 році: Східноєвропейські студії Варшавського університету (ініціатор), провідні польські університети: Варшавський університет, Ягеллонський університет в Кракові, Університет імені Адама Міцкевича у Познані, Університет Вроцлава та чотири університети, розташовані вздовж східного польського кордону: Університет Білостока, Університет Марії Кюрі-Складовської в Любліні, Католицький університет Любліна та Університет ім. Жешовського, а також Колегіум Східної Європи та Національний інститут імені Оссолінського у Вроцлаві. У наступні роки до наукової премії приєдналися нові університети: Науково-технічний університет AGH у Кракові, Познанський технологічний університет, Варшавський технологічний університет, Вроцлавський технологічний університет, Варшавський університет природничих наук, Університет природничих наук в Гданську та ін.

Переможець отримує диплом за підписом ректорів/проректорів усіх університетів – засновників нагороди та право на наукове стажування і читання лекцій у двох університетах Польщі (де наявні наукові школи за профілем лауреата премії) протягом 2 місяців.

sumdu.edu.ua

Читайте також:

  1. росіяни продовжують обстрілювати Сумщину і руйнувати цивільну інфраструктуру

  2. Гість шостого випуску проєкту “Persona” – голова Сумської ТГ Олександр Лисенко

  3. Інтерактивні книги, робототехніка та театральні вистави: у Сумах святкують День захисту дітей

  4. Колабораціонізм на Сумщині: експертна думка про причини і наслідки співпраці з ворогом

  5. Освіта, медицина, позашкілля: як розвивається Липоводолинська громада

  6. Пошкоджені житлові будинки, водонапірна башта і кладовище: росіяни обстріляли селище Угроїди

  7. У Сумах відкрився дитячий центр «Простір, дружній до дитини»

  8. Куди витратять кошти громади: про чергову сесію Сумської міськради

  9. Викрили організатора транснаціонального шахрайського call-центру, працівники якого привласнили понад 5 млн грн

  10. «Війна була неминучою. Ми, історики, це бачили ще у 2008-2009 роках», – Юлія Подрєз