Сумський університет потрапив до десятки кращих в Україні

В Україні оприлюднили результати щорічного академічного рейтингу українських закладів вищої освіти «Топ-200 Україна 2022».

Про це пише освіта.ua.

Цей рейтинг шістнадцятий рік поспіль розробляє Центр міжнародних проєктів «Євроосвіта» в партнерстві з міжнародною групою експертів IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence.

При складанні рейтингу експерти враховували сучасні тенденції розвитку вищої освіти, що зазнає глибинних змін у результаті впливу пандемії COVID-2019 і повномасштабного воєнного вторгнення рф.

Укладачі рейтингу стверджують, що рейтинг базується на принципах об’єктивності та незалежності ранжування університетів.

Також під час рейтингування враховувалася всебічна діяльність університетів. З цією метою їх робота сукупно оцінювалася на більш широкій базі показників у порівнянні з відомими рейтинговими системами.

Окрім того, важливою складовою рейтингування була пріоритетність євроінтеграційних процесів. Виходячи з важливості цього чинника, вагові коефіцієнти міжнародних показників діяльності університетів були встановлені вищими за вагові коефіцієнти національних показників.

Загалом було взято до уваги десять показників оцінювання діяльності університетів. З-поміж них найбільші вагові коефіцієнти мають академічна, науково-видавнича та міжнародна діяльність, оцінка науково-дослідницьких досягнень через порівняння сайтів університетів та досягнення закладами 17 цілей сталого розвитку ООН.

У 2022 році трійка лідерів серед вишів України залишилась незмінною порівняно з 2021 роком. Очолив десятку лідерів другий рік поспіль Київський національний університет ім. Шевченка. Друге місце знов посів «Київський політехнічний інститут ім. Сікорського», третє – Харківський національний університет ім. Каразіна.

А от Сумський державний університет опустився на одну сходинку вниз, посівши шосту позицію.


Сумський національний аграрний університет на 66-му місці, Сумський педуніверситет — на 157-му, Глухівський педуніверситет — на 200-му.