Сумські медики закликають батьків щепити дітей від грипу та ковіду

Лікарі Сумської дитячої клінічної лікарні Святої Зінаїди закликають щепити дітей від грипу та COVID-19. Заступник директора з медичної частини Наталія Спічакова повідомила, що за останні два тижні рівень захворюваності на ГРВІ та грип зріс, 60% з усіх хворих – діти.

З кінця 2022 року виявляють більше випадків грипу з тяжким перебігом, зазначив завідувач відділенням анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії Олександр Хоменко. За його словами, занепокоєння викликає поєднання вірусів, що ускладнює перебіг хвороби.

Тож, вакцинація від цієї недуги є актуальною і рекомендованою як дорослим, так і дітям. Препарат можна придбати в аптеці за рецептом лікаря. Наталія Спічакова наголосила, що неактивована вакцина від грипу – єдина, яку дозволено колоти в один день з тією, що від ковіду. Щодо ситуації з COVID-19, то в порівнянні з початком пандемії, хворих серед дітей менше, адже населення більш вакциноване. 99% госпіталізованих – ті, хто не щепився від недуги. Діти потрапляють до стаціонару в середньому або важкому стані, 80% госпіталізованих – ті, у кого невакциновані батьки. Найбільше госпіталізованих – серед дошкільного віку. Симптомами хвороби є: лихоманка, температура, що погано збивається, кашель, ускладнене дихання. Недуга швидко прогресує та може супроводжуватися блювотою, проносом, болем у животі.

Заступник директора медзакладу зазначила, що наразі в пунктах щеплення в наявності педіатрична форма Comirnaty (Pfizer), якою щеплять дітей з п’ятирічного віку двічі через 28 днів. Попередньо дитину обов’язково повинен оглянути сімейний або дитячий лікар. Абсолютним протипоказанням для вакцинації є наявність важкої анафілактичної реакції на введення попередньої дози.

«Наразі є попит на дитячу вакцину, але не такий, як для більш старших дітей. Адже рік тому почалося щеплення дітей з 12-річного віку звичайною вакциною. Наразі є дозвіл вакцинації дітей від 5 до 12 років. Щепити такого віку населення почали з вересня минулого року», – розповіла Наталія Спічакова.

shans.com.ua