Сумські науковці працюватимуть над використанням нанотехнологій у стоматології

Чергова гарна новина від Європейської комісії для Сумського державного університету. Центр біомедичних досліджень та україно-шведський центр «SUMEYA» отримали новий проєкт за програмою Horizon Europe MSCA-SE.

Проєкт ARGO (Towards development of new antibacterial strategy for dentistry) буде виконуватись упродовж 2023-2027 років та має на меті наблизити використання нанотехнології у стоматології.

Координатор проєкту – Latvia University (Latvia, Professor Maksym Pogorielov). До складу консорціуму входять: Сумський державний університет (Україна, професор Роман Москаленко, доцент Вікторія Голубнича), Umea University (Sweden, Professor Thomas Boren) та три компанії: Nanowave (Poland, Rafal Banasiuk), Umeå dentallaboratorium AB (Sweden, Fredrik Jonson) and SensoGrafa (Lithuania, Professor Arunas Ramanavicius).

Це вже другий проєкт Horizon Europe за рік, отриманий групою професора Максима Погорєлова, що дозволить СумДУ отримати більше ніж пів мільйона євро на фінансування наукових досліджень. Обидва проєкти передбачають чисельні відрядження до організацій-партнерів, візити науковців до СумДУ (це обов’язково буде після нашої Перемоги!) та виконання мегакрутих завдань, що принесуть користь суспільству, пишуть на сайті навчального закладу.