Сумчанин встановив у квартирі багатоповерхівки буржуйку: що думають сусіди і відповідні служби

Встановив у своїй квартирі індивідуальний вид опалення — піч-буржуйку. З приводу таких дій свого сусіда мешканці сумської багатоповерхівки на вулиці Ковпака, 55 зверталися до керуючої компанії та поліції. Які відповіді отримали та що говорить сам чоловік, — у матеріалі Суспільного.

“Жінки під під’їздом сказали, що він і дрова завіз. Ну, я не могла собі навіть уявити, що можна на 12 поверх буржуйку заперти. У нас же все-таки будинки цілі, все у нас добре. Ну для чого оце таке робити? Ну а коли він вже й трубу встановив — це вже було все. Тоді вже стало нам зрозуміло, що ми влипли”, — говорить сусідка Олена Грищенко.

Микола Ілліч разом зі своєю дружиною живе поверхом нижче — якраз під квартирою чоловіка, який встановив у себе буржуйку.

“21 вересня о 23.00 неможливо було перебувати у квартирі. І ще ми розмовляли з внучечкою з Канади, і щоб не заважати розмові, зачиняємо двері у залу. Відкриваємо залу, а зал далі кухні, відкриваємо – а звідти чад, з коридору. І з вентиляційних каналів. І та кімната, де він топить, з того боку – оце неодноразово”, — розповідає Микола Колосов.

Дружина Миколи Ілліча додає: з приводу встановленої сусідом буржуйки зверталася до керуючої компанії.

“Я зателефонувала в ЖЕК. Кажу: Вікторіє Анатоліївно, так і так. Вона: “Так. Ми написали у всі інстанції, нехай розбираються”. Оце ЖЕК так відповів, і все”, — каже Валентина Колосова.

“Нас ще більше турбує, що це все ж таки пожежонебезпечна ситуація. Будинок у нас — висотний. У будинку — багато літніх людей, багато дітей. В разі небезпеки тікати дуже буде важко. Ситуацію цю ми намагалися з ним обговорити. Він не йде на контакт із сусідами. Його не цікавлять наші проблеми”, — зазначає Оксана Мажара.

Вячеслав Сокол, який встановив буржуйку, мешкає на 12 поверсі.

“Сміливіше.. Оце така (показує буржуйку — ред.). Відразу кажу, що – дивіться, кажуть, що я палю (показує чистий піддон). Палю я, чи не палю? Раз. По-друге, це мені син зробив і каже: дай Боже, щоб ти нею не користувався. Якщо бабахне гарно, так, що повилітають вікна – що робити? Целофан є — я целофаном затягну, а пічечку я буду.. от – дрова (показує дрова — ред.), бачите? Воно ж мені теж – незручності. Але він (син — ред.) каже: я краще помилюсь, ніж оце таке. Це як основний парашут, ще раз повторюю, не відкриється тоді — я запасний відкрию. От тоді вони (сусіди — ред.) будуть по черзі до мене приходити грітись. Або ж поставити щось нагріти. Чай, або щось таке”, — зазначає чоловік.

Мешканці ж сумської багатоповерхівки зі скаргами на Вячеслава Сокола звернулись у поліцію.

На місце події виходив дільничний офіцер поліції, який задокументував факт встановлення цього обладнання. Чоловіка попередили про те, що він своїми діями може завдати шкоди й собі, й іншим жителям будинку, тому що, по-перше, це вогонь.

Речник ГУ ДСНС у Сумській області Олег Стрілка зазначив:

“Відповідно до статті 55 Кодексу Цивільного Захисту України обов’язок із забезпечення пожежної безпеки в житлових приміщеннях державного, комунального, громадського житлового фонду, фонду житлово-будівельних кооперативів покладається на квартировинаймачів і власників квартир. Згідно з державними будівельними нормами пічне опалення допускається застосовувати в житлових будинках до двох поверхів включно”.

За інформацією рятувальників та поліцейських, з приводу встановленої у квартирі багатоповерхівки пічки-буржуйки до них зверталися вперше.