Телеканал СТС провів ексклюзивні зйомки другої на Сумщині операції з пересадки серця

Вночі понад дві години на базі Центральної міської клінічної лікарні працювала команда українських кардіохірургів на чолі з Борисом Тодуровим. Операція пройшла успішно. Подробиці – у матеріалі журналістів СТС.

2 лютого, пізній вечір. У лікарняному коридорі Сумської міської центральної клінічної лікарні вишикувались медики. Це – надзвичайно важливий момент, «коридор пошани», так вшановують людину, яка стає донором органів після своєї смерті.

Команда кардіохірургів з Національного інституту серця на чолі з видатним кардіохірургом Борисом Тодуровим вже вдруге за останній тиждень терміново приїхала до Сум, щоб виконати пересадку органів та врятувати життя.  

Цього разу родичі сумського донора – жінки, дали дозвіл на забір серця й 2-х нирок, серце одразу пересаджують пацієнту. Його власне серце вже втратило здатність скорочуватись.

Всі дії хірургів – це віртуозна майстерність, і ось кульмінаційний момент: Борис Тодуров дає електричний розряд і запускає пересаджене серце в роботу

Борис Тодуров – автор першої в Україні трансплантації серця, яку виконав ще на початку 2000-х, і нині виконує щороку до пів тисячі пересадок серця, високо оцінює потенціал сумської лікарні. Трансплантація – це вищий пілотаж у хірургії загалом, такі втручання вимагають неабиякої підготовленості лікарів та високого рівня оснащення медичного закладу, і все це в ЦМЛ є.

“Думаю, що ця операція дуже знакова для Сум, і тим паче, знакова для міської  лікарні, на сьогодні в Україні далеко не всі обласні лікарні і далеко не всі Інститути виконують трансплантацію серця, а в Сумах, в міській лікарні,  за тиждень вже друга трансплантація, і з цього приводу мої вітання.

Впевнений, що це не остання наша спільна робота. І все поки що йде на благо наших хворих, будемо продовжувати”, – говорить Борис Тодуров.

Директорка ЦМЛ Валентина Домінас говорить: пересадка органів – це дуже актуальний і дуже складний напрям у медицині. Проте, перше, за що дякують медики, – за згоду родичів на забір органів. Один донор може врятувати кілька інших життів.

“Сьогодні пересаджено успішно серце, і будуть пересаджено успішно 2 нирки, і отже буде врятовано ще три життя.

Дякуємо команді Інституту серця, дякую лікарям ЦМКЛ, які підготували процес трансплантації. Для нас це, безумовно, великий успіх. І успіх для всієї Сумщини, оскільки за тиждень у нас вже пересаджено 2 серця, врятовано 2 людини”, – говорить пані Валентина.

Для центральної міської лікарні Сум робота команди кардіохірургів Інституту серця на нашій базі – це величезна школа досвіду для сумських лікарів, які до приїзду столичних колег готують операційну, і вивчають всі етапи надскладної операції.

“Ми дякуємо Борису Тодурову, працівникам Інституту серця.  Сподіваємось, у подальшому будемо плідно працювати. На благо нашого народу, для збереження життів українців”, – підсумовує директорка ЦМЛ.

Більше ви можете дізнатися, переглянувши наше відео: