Тетяна Мироненко: Реформувати школи в умовах війни потрібно грамотно

Освіта під час війни: чи на часі реформування сумських шкіл?” – саме такою була тема чергового засідання у форматі круглого столу в рамках проєкту “Експертна думка” на телеканалі СТС.

Проблема, яка існує в нашому місті, чомусь не знаходить свого вирішення. На щастя, ще не порушується право на освіту наших дітей. Але, зважаючи на те, що ситуація досить гостра, ми вирішили разом з активістами, разом з тим колективом батьків, які до мене звернулися, обговорити це у форматі круглого столу”, – такими словами розпочала обговорення провідний експерт телеканалу СТС Тетяна Мироненко.

Учасниками заходу стали заступник міського голови Станіслав Поляков, керівниця управління освіти і науки Сумської міської ради Неля Вербицька, директори сумських шкіл та представники батьківської спільноти.

Ми маємо визначитися, як нам вийти плавно без гострих кутів і скандальних ситуацій, які нам не потрібні, тому що на кону — освіта наших дітей. А діти – це найбільш вразлива категорія, яка страждає сьогодні більш за все. І під час ковіду, і тепер, під час війни, ми, дорослі, повинні берегти їх і надати можливість отримати належний рівень освіти”, – переконана Тетяна Мироненко.

Експертка зазначила, що, готуючись до ефіру, ретельно вивчала міжнародний досвід в освітніх питаннях, а також українське законодавство.

Коли я уважно вивчила реформу нашої української школи, то переконалася, що там дуже багато логічних, нормальних і доцільних змін. Те, що треба змінюватись, – це безумовно. Нас всіх відрізняє від нерозумних людей гнучкість. Тому що ми повинні відчувати час, і ми повинні бути відповідальними за сучасність”, – говорить пані Тетяна.

На жаль, ми зараз живемо тут, у прикордонній Сумщині, в таких реаліях, коли обов’язковою умовою, запорукою отримання освіти і забезпечення безпеки дітей стає наявність облаштованого укриття у навчальному закладі.

За рекомендацією Секретаріату Офісу уповноваженого Верховної Ради України з прав людини фахівці промоніторили стан облаштування укриттів у школах і дитсадках Сумщини і зробили низку висновків.

І я можу сказати відверто: воно все потребує іншого підходу. Тому що це те, що змогли швиденько налаштувати задля елементарної безпеки. А, зважаючи на прикордоння, нам всім треба змінити підхід до облаштування цих бомбосховищ. І це повинно бути на іншому рівні.

Я хочу додати, що навіть занотувала собі слова міністра освіти і науки Оксена Лісового саме стосовно реформування. Справжня реформа іде знизу, зі свідомості вчителя, зі свідомості директора школи, з активності студента, з активності підлітка. Тому закликаю до цієї активності. Громадяни повинні усвідомлювати і бути активними драйверами змін. Якщо ми спільно не будемо виводити освіту в пріоритет, ми не досягнемо системних змін. Ми повинні зрозуміти, що це за реформа, й навіщо вона нам”, – резюмувала Тетяна Мироненко.


Повний випуск програми “Експертна думка” — вже незабаром на телеканалі СТС. Слідкуйте за нашими новинами!