Тетяна Мироненко: «Хтось пішов захищати Батьківщину, а хтось здає наші позиції. Як протидіяти колаборантам?»

Під час проведення круглого столу «Колабораціонізм на Сумщині: чи впливає прикордоння на збільшення фактів співпраці з агресором?» в рамках програми «Експертна думка» на телеканалі СТС обговорювалися складні питання, які тим не менш потребують привернення уваги суспільства.

На цьому наголосила провідний експерт програми Тетяна Мироненко. Вона підкреслила,  що на цю тему обов’язково треба  говорити, не замовчуючи ганебних фактів співпраці деяких українських громадян з ворогом.

«Хтось страждає, хтось вмирає за нашу незалежність. А хтось здає наші позиції. І ми тут, на Сумщині, маємо особливість  – ми прикордоння. І саме ця обставина багато на що впливає, і ми вже маємо деяку інформацію, ми маємо вже певний досвід, ми маємо вже вироки», – говорить пані Тетяна.

Юрист за фахом, Тетяна Мироненко зазначає, що з початком війни стало зрозуміло, що Кримінальний кодекс України, який по суті був розроблений для мирних умов, не враховує деяких особливостей і ризиків воєнного часу:

«Ми зрозуміли, що той мирний Кримінальний кодекс, який існував до війни, не міг передбачити все. Він не міг навіть зафіксувати ті нові злочини, які сталися у нас. Тому в березні 2022 року  Верховна Рада України внесла зміни. І ці зміни стосувалися І ці зміни стосувалися перш за все колабораційної діяльності, держзради і тих фактів, коли сприяли агресору і можуть сприяти».

«Люди різні, – говорить пані Тетяна. – Хтось в перший день пішов, взявши те, що було поруч, зброю. Хтось став волонтером і робив коктейлі Молотова. Хтось став на шлях колаборації й зради. Люди здійснюють свій вибір. Але знову таки, чи впливає сам факт перебування на прикордонні на збільшення кількості випадків співпраці з агресором?»

На це питання під час круглого столу шукали відповідь запрошені експерти.

«Ми сьогодні поговоримо про те, як застерегти наших людей, як розповісти їм, як їх убезпечити від таких сумнівних ситуацій в сенсі їх законності, як правильно поводитися і як треба реагувати», – зазначила Тетяна Мироненко.


Детальніше – вже у п’ятницю, 2 червня, у новому випуску програми «Експертна думка» на телеканалі СТС.