Три псевдостуденти з Сумщини намагалися виїхати за кордон з підробленими документами

Через бойові дії ситуація з навчанням на території України в деяких регіонах досить складна. Тому багато молоді намагалося і виїхало для здобуття освіти за кордон. Проте серед тих, хто нібито хотів навчатися, на жаль, виявилося й багато фейкових студентів…

Так, за даними слідства, 24-річний житель Сумського району через Інтернет знайшов оголошення про надання послуг з допомоги виїзду за кордон чоловікам призовного віку. Після оплати послуг молодик отримав пакет документів про псевдонавчання у одному з університетів Сінгапуру. Використавши підроблені документи, він отримав відстрочку від мобілізації та дозвіл на виїзд за кордон для нібито здобуття вищої освіти.

Про вказану схему виїзду за кордон для юнаків призовного віку та свій досвід він розповів двом своїм 25-річним знайомим та поділився з ними контактами людини, яка виготовила йому пакет підроблених документів. Його товариші також замовили собі аналогічні документи, які використали для отримання дозволу на виїзд за кордон.

Однак скористатись підробленими документами та виїхати за межі України молодики так і не встигли, оскільки їх викрили правоохоронці. Слідчі відділення поліції №1 (м. Білопілля) за сприяння Сумського районного терцентру комплектування та соціальної підтримки під процесуальним керівництвом Білопільського відділу Сумської окружної прокуратури вже затвердили та скерували до суду обвинувальний акт стосовно трьох молодиків, які замовили підроблені документи для виїзду за кордон (ч. 5 ст. 27, ч. 1 ст. 358 та ч. 4 ст. 358 КК України). Наймолодший із них відповідатиме ще й за сприяння незаконному переправленню осіб через державний кордон України (ч. 2 ст. 332 КК України). Стосовно особи, яка готувала підроблені документи, триває досудове розслідування.