Тростянецька громада уклала угоду про партнерство з американським містом Чаттануга

Урочиста й важлива подія відбулася у Тростянецькій громаді 8 серпня: на сесії міської ради була підписана та затверджена  Угода про встановлення партнерських зв’язків між містом Тростянець (Україна) і містом Чаттануга (США) про економічну, науково-технічну і культурно-гуманітарну співпрацю.
Тростянець вже має четверо закордонних міст-партнерів: Богухвала (Польща), Кожухов (Польща), Бистршице-над-Пернштейнем (Чехія), Монтабаур (Німеччина). І ось з’явилося нове американське місто-партнер Чаттануга!
В урочистому відкритому сесійному засіданні в онлайн-режимі взяли участь працівники міської ради міста Чаттануга на чолі з мером Тімом Келлі. Американці зауважили: вони пишаються, що започатковують партнерство з українським містом, яке проявило стійкість та героїзм під час російської окупації, понесло багато людських та матеріальних втрат й прагне до відновлення, до демократичного розвитку. Американські друзі готові простягнути руку допомоги і впевнені, що це партнерство буде корисним і цікавим для жителів обох міст.
Місто Чаттануга розташоване на південному сході США, у штаті Теннесі, чисельність населення – близько 300 тисяч жителів. Це потужне промислове, економічно розвинуте місто, відоме високими технологіями, особливо в IT-сфері, розвинутою природно-охоронною діяльністю, збереженням історико-культурної спадщини.
У своїй промові на сесії міський голова Юрій Бова подякував меру Тіму Келлі, жителям міста Чаттануга та всьому дружньому американському народу за солідарність, постійну підтримку України в ці тяжкі для нашої держави часи, за зразковий приклад лідерства у захисті спільних цінностей – свободи, демократії та незалежності! Висловив подяку Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» за можливість побувати у Вашингтоні та долучитися до важливих заходів з відбудови України.
«Дякую щиро за довіру! Бути партнером – це означає бути другом американському народові, разом перетворювати наш Тростянець на сучасне європейське місто. Я переконаний, що сотні людей різного віку з міст Тростянець та Чаттануга познайомляться одне з одним, потоваришують, обміняються досвідом – це найголовніше! Ми готові разом йдти до перемоги демократії та свободи. Слава Україні! Слава американському народові!», – говорив Юрій Бова, міський голова.
Сесія відбулась за участі представників різних сфер господарювання Тростянецької громади. Всі вони позитивно сприйняли цю угоду, яка дала старт дружбі й партнерству з американським містом.