Тростянецьку громаду разом з ще двома ТГ Сумщини відібрали для участі в пілотному проєкті відновлення зруйнованих інфраструктурних об’єктів

Воєнні злочини росії під час окупації Тростянця нівелювали напрацьоване впродовж десятиліть, зруйнувавши загалом 1050 інфраструктурних об’єктів, споруд, житлових будинків та квартир.

Наразі триває непроста справа відновлення й відбудови громади. Відбувається вона переважно за рахунок міжнародних благодійних фондів, через співпрацю Тростянецької міської ради з різними громадськими організаціями, які залучають міжнародних донорів до України.

Однією з громадських організацій, яка з 24 лютого 2022 року взяла на себе обов’язок взаємодії та партнерства з закордонними благодійними організаціями для відновлення постраждалих під час війни громад, є ГО «Південна стратегія розвитку».

ГО «Південна стратегія розвитку» налагодила взаємодію зі швейцарськими та американськими партнерами, зокрема, з благодійною організацією «Core», засновником якої є всесвітньо відомий американський актор та режисер Шон Пенн.

У Сумській області ГО «Південна стратегія розвитку» заснувала пілотний проєкт з відбудови соціально значущих об’єктів у громадах, найбільш постраждалих під час війни. Для участі в ньому відібрані Сумська міська громада, Тростянецька та Охтирська територіальні громади. Проєкт реалізовуватиметься у співпраці з Благодійною організацією «Core» (засновник Шон Пенн).

У ході обговорення з представниками організації у Тростянці були попередньо відібрані для участі в пілотному проєкті дитячий садочок «Білочка» і Тростянецька міська лікарня (4-5 поверхи стаціонару). Ці об’єкти зазнали найбільшої руйнації, кошти на їх відновлення потрібні значні, а потреба в дитячому садочку і повноцінному функціонуванні міської лікарні ні у кого не викликає сумніву. Важливо й те, що по всіх зруйнованих будівлях та спорудах Тростянецька міська рада має експертні висновки, технічні звіти.

trostyanets.info