Тростянець отримав 8 одиниць комунальної техніки від закордонних партнерів

Тростянецька громада отримала нову комунальну техніку: 4 автобуси, 2 сміттєвози, екскаватор та асенізаторську машину.
За словами Тростянецького міського голови Юрія Бови, благодійна допомога стала можливою завдяки великодушності представництва Тайваню в Польщі та Польської благодійної організації Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM).
«Познайомилися ми з цими благодійниками на одному з форумів минулого року, та після цього вели довгі перемовини, які вилилися у плідну співпрацю. – розповідає міський голова, – сьогодні ми реалізуємо спільно з цим фондом 9 проєктів – на підсилення ситуації у сфері: водопостачання й водовідведення, а також транспортне сполучення, вивезення ТВП та інші напрямки. Для реалізації цих проєктів і потрібна техніка, яку отримала Тростянецька громада».
Першим серед важливих надбань є чотири автобуси, один з яких – туристичний, комфортабельний. Це значно покращить пасажирські перевезення у громаді, зробить їх більш доступними та зручними для кожного жителя. Нові автобуси також стануть особливо корисними для мешканців околиць, які тепер легше дістатися до центральних районів.
«Для поліпшення транспортного сполучення в громаді потрібні якісні автобуси, а не газельки, які постійно ламаються, і ми знайшли три таких автобуси – вони у гарному стані, комфортні, надійні і якісні. 85% пасажиропотоку в наших автобусах – це пільговики, які їздять безплатно. На 2024 рік прораховуємо варіант безкоштовного перевезення усіх пасажирів по Тростянцю, це будуть додаткові видатки з бюджету, але ми зможемо це організувати. Для цього потрібно більше автобусів на маршрути, щоби організувати безперервні перевезення. – пояснив подробиці проєкту Юрій Бова. – Крім цього, купили туристичний автобус для дальніх перевезень, що допоможе вирішити питання транспортного сполучення Тростянець – Суми, на яке вже отримано ліцензію, та перевезення мешканців громади на конкурси, змагання, відпочинок наших дітей. Варто мати туристичний пасажирський транспорт для дальніх поїздок, наприклад, для перевезення дітей на відпочинок за кордон, бо незабаром наші діти вирушать до Франції. Ми знайшли такий автобус і доставили до Тростянця. Надалі таких автобусів буде два, щоб вони могли один одного підміняти».
Два сміттєвози стануть справжнім скарбом для місцевої служби з утилізації відходів. Завдяки цим новим транспортним засобам процес збирання та утилізації суміші буде відбуватися ефективніше та швидше, що дозволить зберегти територію громади в чистоті та порядку.
Екскаватор та асенізаторська машина стануть невід’ємною частиною місцевої інфраструктури. З їхньою допомогою буде можливо провести ремонтні та будівельні роботи, а також підтримати систему водопостачання та каналізації на високому рівні.
«Сім з половиною тисяч подоланих кілометрів, 8 напружених днів за кермом авто — такою ціною дається відновлення громади» — говорить міський голова Юрій Бова, розповідаючи про робочу поїздку до Польщі.
Але докладені зусилля варті отриманого результату, переконаний міський голова.
Тростянецька громада щиро вдячна представництву Тайваню в Польщі і Польській благодійній організації Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCP
Нова техніка найближчими днями стане до роботи, сприяючи зростанню, комфорту та розвитку громади, запевняють у міськраді.