Україна націоналізувала завод російського сенатора у Конотопі

Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Мінʼюсту про стягнення в дохід України активів, які належать підсанкційному сенатору ради федерації рф Сергію Калашнику.

Про це повідомила Служба безпеки України.

Йдеться про націоналізацію 100% статутного капіталу ТОВ “Мотордеталь–Конотоп” на території Сумщини. Це підприємство є одним із найбільших заводів у Європі, яке виробляє гільзи циліндрів для автомобільних, тепловозних та корабельних двигунів.


Сергій Калашник – член ради федерації (верхньої палати парламенту) росії. Перебуває під санкціями більшості країн Заходу, РНБО України наклала на нього санкції у вересні 2022 року.


“До повномасштабного вторгнення рф продукцію українського заводу Калашник постачав для потреб російського військово-промислового комплексу. Зокрема, унікальні комплектувальні конотопського заводу були необхідні росіянам для виробництва власних військових кораблів”, – сказано в повідомленні.

Мотордеталь-Конотоп спеціалізується на виробництві та постачанні гільз циліндрів для двигунів внутрішнього згоряння. Підприємство здатне виготовляти понад 1500 найменувань гільз для будь-якої автомобільної техніки, суден та тепловозів. У нього є власне чавунно-ливарне виробництво, два механообробні цехи та допоміжні цехи.