Україна повернула з російського полону 95 захисників Маріуполя, Бахмута та острова Зміїний

У неділю, 11 червня, в ході чергового обміну полоненими з країною-агресоркою рф в Україну повернулися 95 захисників, серед яких воїни ЗСУ, Нацгвардії і прикордонники.

Про це у своєму Telegram-каналі написав керівник Офісу Президента Андрій Єрмак.

“Обмін полоненими. Повертаємо додому 95 наших людей. У списку воїни ЗСУ, Нацгвардії, а також прикордонники. Серед них 93 рядових та сержантів і двоє офіцерів. До своїх родин їдуть, зокрема, полонені з Маріуполя, ЧАЕС, острову Зміїний, з-під Бахмута, а також захисники «Азовсталі». Також вдалося повернути учасників спецоперації, які летіли на гелікоптері в оточений Маріуполь, на «Азовсталь»”, – йдеться у повідомленні.

“Багато наших перебували в полоні пораненими”, – уточнив керівник Офісу президента.

Як уточнюється в телеграм-каналі Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, серед звільнених із полону 51 представник ЗСУ (зокрема 15 тероборонців), 29 нацгвардійців, 11 прикордонників, четверо військових моряків.

“Усі звільнені цього разу – чоловіки. Серед них двоє офіцерів, решта – рядовий і сержантський склад”, – ідеться в повідомленні.

Як зазначається, обмін став можливим завдяки складним переговорам, які проводить Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими. Зокрема, вдалося повернути захисників, які перебували в полоні у ПВК “Вагнер” і підрозділу “Ахмат”, – наводяться подробиці обміну в повідомленні Коордштабу.

27 зі звільнених захисників захищали донецький напрямок (із них п’ятеро з-під міста Бахмут). Є захисники харківського, запорізького, херсонського, луганського та сумського напрямків. Серед звільнених українців троє мали статус “пошук особи”.

“Тобто, Україна повертає також тих Захисників і Захисниць, які офіційно не були підтверджені ворогом як полонені. З неволі серед інших повернувся військовий музикант 36 бригади, морпіх. Семеро звільнених військовослужбовців брали участь у “вертолітній” місії ГУР до окупованого Маріуполя. Серед повернутих також четверо з важкими пораненнями. Один звільнений має суттєву втрату ваги (30 кілограмів), є військові з ускладненням захворювань. Усі вони отримають необхідну реабілітацію та зустрінуться з рідними, яких не бачили багато місяців”, – наголосили в Коордштабі.

Інтерфакс-Україна