Усе серйозно: що загрожує учасникам НМТ за списування

Учасникам НМТ-2023 варто забути про списування. Адже за такі дії випускники можуть серйозно поплатитися.

Про це розповіла під час прямого ефіру заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко. Також вона наголосила, що у разі списування під час НМТ тестування для таких учасників завершиться.

Що загрожує учасникам НМТ за списування

Вакуленко нагадала, що у 2022 році в кожній аудиторії, де відбувався НМТ, працював один інструктор. Згодом в УЦОЯО почули скарги учасників тестування щодо того, що окремі їхні колеги списували.

Відтак заступниця директора УЦОЯО наголосила, що цього року у переважній більшості міст, в аудиторіях, де відбуватиметься НМТ, працюватиме два інструктори. Це має запобігти недоброчесності учасників. Також дещо змінили програмне забезпечення для проведення НМТ.

“Тому, шановні учасники, не раджу списувати. Якщо ви все-таки вирішите, є висока ймовірність, що вас видалять з пункту проведення тестування, і ви не зможете отримати свій результат для вступу у цьому році”, – сказала посадовиця.

І зауважила, що оцінювання для учасника НМТ закінчиться, якщо він намагатиметься скористатися додатковими довідковими джерелами, з мобільного, наприклад.

“Додаткова сесія у такому разі не передбачена. Тобто ви цього року втратите шанс для вступу”, – наголосила заступниця директора УЦОЯО.

Вступна кампанія – 2023: коротко

  • НМТ міститиме завдання з трьох предметів. Два обов’язкові – українська мова, математика – та один предмет на вибір – історія України, іноземна мова (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, фізика, хімія.
  • На складання тесту абітурієнти матимуть 180 хвилин. Учасники НМТ можуть самі розподіляти час між блоками.
  • У МОН запланували дві сесії НМТ – 2023: основну і додаткову.
  • Основна відбудеться у червні, додаткова – у червні – липні. Участь у додатковій сесії можуть взяти ті абітурієнти, які через поважні причини не могли складати тести під час основної.
  • Тести випускники складатимуть у спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях навчальних закладів – тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ). Їх створять як в Україні, так і в деяких країнах за кордоном.
  • Реєстрація на НМТ – 2023 відбудеться у квітні.
  • Підтвердження участі у тесті та остаточний вибір місця проходження НМТ запланували на травень.
  • Вступна кампанія у виші запланована на липень – серпень.

24tv.ua