У Білопіллі місцеві мешканці готують сухі супи та смаколики для військових

Сухі супи для військових – у Білопіллі вчителі, волонтери та інші мешканці готують домашні сухі супи для українських військових. Виготовляти їх почали в лютому, одразу після початку повномасштабної війни, повідомляє Суспільне.

Пакунки з фасованими супами передають на позиції захисникам.

“Картопелька, морква, цибуля, гречка. І трішки сухариків. Для смаку”, – розповідає про вміст пакунків волонтерка Наталя Садова.

У готову страву на свій смак можна додати консерви. Пакунки розраховані на 5 або 10 літрів. У польових умовах така страва готується за 20 хвилин.

“Зараз, коли пішло відключення електроенергії, коли в них не працюють їхні стаціонарні кухні, то вони дуже користуються”, – говорять волонтери.

Допомагали інгредієнтами, говорить пані Наталя, білопільчани – працівники освіти, волонтери та підприємці.

“Коли в освітніх закладах залишилися залишки овочів, ті, що батьки зносили для харчування дітей, то школи усі посушили овочі і нам передали. І тому в нас виникла така велика кількість цих наборів. А потім – збирали свої і досушували”, – розповіла волонтерка Наталя Садова.

Наразі волонтери готують сировину – ріжуть, сушать, фасують. Нині у сушарці — лущені горіхи. За кілька днів їх запакують та відправлять бійцям.

“Хлопці-військовослужбовці говорять, що дуже зручно: в кишеню поклали і потім смакують”, – розповідають волонтерки.

У кожну посилку з харчами додають дитячі малюнки і поробки. Таких янголів-мотанок разом із дорослими майструють білопільські діти.

У кімнаті поруч діти малюють. 11-річна Анастасія Роденко говорить: так вона намагається підтримати військових.

“Хочеться виразити свою вдячність. За те, що вони захищають мою країну, мій дім, мою оселю. За те, що я маю змогу погратися зі своїми домашніми улюбленцями, прокинутися вранці, займатися цією улюбленою справою”, – розповіла дівчина.

Білопільчанка Анна Валюхова розповідає: завжди бере участь у патріотичних флешмобах.

“Як тільки мені приходила інформація, що треба намалювати, підтримати, я завжди малювала, ніколи не відмовляла”, – говорить дівчина.

Всього, за словами Наталі Садової, з початку повномасштабної війни, захисникам передали 7 400 супових наборів.