У гуманітарному коридорі на Сумщині може запрацювати транспорт Червоного Хреста

Зараз між пунктами перетину “Колотилівка” та “Покровка”, що на кордоні Бєлгородської та Сумської  областей,доводиться проходити пішки, проте незабаром там може з’явитися гуманітарний транспорт від Червоного Хреста.

Про це в ефірі телемарафону розказала віце-прем’єр міністерка, міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

Гуманітарним коридором в Сумській області часто користуються українці для того, щоб виїхати чи то з території росії, чи то з території тимчасово окупованих українських територій, які росія окупувала. Починаючи з 5 серпня, коли коридор запрацював знову, його же встигли перетнути майже 180 осіб.

Відстань між двома пунктами пропуску — російським та українським, доводиться долати пішки. Проте там може незабаром з’явитися траспорт.

“Ми домовляємося з міжнародними організаціями, щоб там були швидкі, люди, які будуть допомагати нашим маломобільним, людям, які не можуть самі переміщатися: їхати, а не йти”, — заявила Верещук.

До цієї ініціативи може долучитися Червоний Хрест.

“У нас сам є швидка допомога, але вона одна і не везе. Ми тепер обговорюємо, щоб Міжнародний комітет Червоного Христа дали свою, як люди, які мають мандат бути посередниками, тому що питання обстрілів. Ворог постійно обстрілює, і от ці коридори тримаються, як то кажуть, на волосині”, — пояснила міністерка.

За словами Верещук, скористатися цим пунктом перетину можна навіть якщо немає паспорта. Від пункту пропуску до Краснопілля ходять гуманітарні автобуси. А звідти — потяг чи автобуси в бік Харкова або Києва.

“Найперше треба розуміти, що його можна переткнути на в’їзд і навіть без документів. Тобто якщо для дитини є лише свідоцтво про народження, наша прикордонна служба пропустить. Якщо немає паспорта, а є посвідчення або щось інше — це теж можливо. Бо ми знаємо, що людей часто зупиняє те, що у них немає паспортів”, — розповіла вона.

Крім того у Краснопіллі відбувається фільтрація. Там люди можуть напитися води чи отримати медичну допомогу.

За словами Верещук, в’їхати в Україну можна також з території Білорусі: на Волині працює ще один гуманітарний коридор. Проте, щоб ним скористатися, прикордонників треба попередити заздалегідь за номером 1548. Цим маршрутом в Мінреінтеграції порадили користуватися у крайньому випадку.

realgazeta.com.ua