У Києві представили «Хвильовий» проєкт відбудови привокзальної площі Тростянця

У Києві відбулася церемонія нагородження та представлення проєктів освітнього курсу “Урбаністика”, який STEM is FEM реалізовував в межах програми “Мріємо та діємо”.
У цьому заході узяли участь заступник Тростянецького міського голови Максим Синявін та в.о. начальника відділу містобудування та архітектури Тростянецької міської ради Ірина Гудзенко.
Під час заходу пройшли дві панельні дискусії на теми інклюзивності українських громадських просторів та залучення молоді до процесу відбудови України.
Заступник Тростянецького міського голови Максим Синявін розповів про воєнні злочини військових російської федерації під час окупації Тростянця. Про людські втрати, про обсяги руйнації й матеріальні збитки, яких зазнала громада.
Ірина Заулична та Анфіса Кайда, дівчата з команди, яка здобула Гран-прі освітнього курсу “Урбаністика”, організованого STEM is FEM в межах програми “Мріємо та діємо”, представили на загал проєкт відбудови для Тростянця «Хвильовий» для привокзальної площі Тростянця — і ця робота підкорила не лише наше експертне журі, а й представників місцевої громади.
Німецький Благодійний фонд підтримки будівельної галузі Ебергарда Шьока надав дівчатам, що виграли Гран-прі, навчальні стипендії у розмірі 1500 € для кожної.
Ірі 20 років, вона з Івано-Франківська, а зараз навчається на архітекторку у Львові. У вільний час дівчина малює та створює прикраси. Іра вважає, що найважливіше у відбудові — не лише вдосконалити функції міста, а й зберегти його пам’ять. Аби і в оновленому просторі жителі мали відчуття дому.
 Анфісі 23 роки, дівчина народилася в Бердянську. Згодом вона переїхала до Києва, де зараз закінчує магістратуру з журналістики. У майбутньому ж Анфіса планує вивчати урбаністику. Дівчина впевнена: доступність та збереження автентичності мають стати основними принципами післявоєнної відбудови.
В основі проєкту цієї команди лежить ідея збереження пам’яті про всіх містян, загиблих внаслідок війни з росією. Саме тому центральним об’єктом простору є меморіал у вигляді хвилі: він віддзеркалює форму будівлі вокзалу та, за словами дівчат, символізуватиме паралельний світ. Разом з тим, робота пов’язана і з Миколою Хвильовим — відомим українським поетом, який народився у Тростянці.
Іра та Анфіса пропонують переоформити паркувальну зону біля Тростянецького вокзалу та забезпечити швидкий рух пасажирів, які поспішають до поїздів. Крім цього, проєкт “Хвильовий” передбачає комфортну та простору зону очікування, сучасний дитячий майданчик та тихий простір зі штучною водоймою.
Максим Синявін подякував учасницям, які розробили й представили проєкт «Хвильовий»:
«Ми приємно вражені, проєкт дуже цікавий та вартий уваги. Будемо працювати в напрямку, щоб втілити в життя ваші напрацювання!»