У Конотопі дерусифікували перші 13 вулиць

26 грудня депутати Конотопської міської ради перейменували перші 13 вулиць, назви яких були пов’язані з росією та радянським минулим.
Відтепер площа Конотопських дивізій має назву площа Ринок. Історично ця територія використовувалась для проведення торгівлі. Уперше згадується в 1914-1915 р.
Площа 50-річчя Перемоги стала площею Героїв України та вшановує всіх, хто поклав своє життя за свободу України, її розвиток та розбудову.
Колишня Гастелло носитиме ім’я Олега Куцина (23.11.1965-19.06.2022), командира окремої зведеної штурмової роти «Карпатська Січ» 93-ї механізованої бригади ЗСУ, який загинув у боротьбі за Україну на Ізюмському напрямку.
Вулиця Жарікова перейменована на вулицю Джохара Дудаєва, лідера чеченського визвольного руху у 1990-х роках, першого президента Чеченської Республіки Ічкерія.
Вулиця Красногірська стала Варшавською на честь дружніх відносин з Республікою Польщею.
Іменем Романа Шухевича, одного з видатних лідерів національного руху за незалежність України, названа колишня Лісового.
Вулиця Мірошниченка носитиме ім’я видатного українського футболіста та найтитулованішого футбольного тренера в історії світового футболу Валерія Лобановського.
Вулиця Олега Кошового перейменована на Остравську. Чеське місто «Острава», місцева влада якого посприяла в наданні Конотопу автобусів, що забезпечують пасажирські перевезення.
Вулиця Рокосовського стала вул. Героїв Охтирки. З першого дня повномасштабної війни біля Охтирки точилися запеклі бої. Місто вистояло та стало непереможним форпостом для подальшого просування рашистів вглиб України. Має відзнаку «Місто-герой».
Відтепер у Конотопі є вулиця Андрія Шептицького, провідника української нації та Великого митрополита, замість Ушакова.
Вулиця Чехова стане вулицею Волонтерів, на честь волонтерського руху в Україні.
Вулиця Чкалова матиме назву Привокзальна, адже розташована недалеко від залізничного вокзалу станції Конотоп.
Вулиця 6 Вересня перейменована в вулицю Даніеля Моріса, Генерального директора транспортної компанії (DPO) Чеського міста Острави, громадського діяча, волонтера.
Процес дерусифікації та очищення міського простору від топонімів, що звеличують, увіковічують, пропагують або символізують російську федерацію, в Конотопі та Підлипненському старостинському окрузі триває. На свої перейменування очікують і інші вулиці Конотопської громади.