“У лікарні, яка за рік обслужила майже 180 тисяч пацієнтів, без роботи можуть опинитися 70 високопрофесійних лікарів”, – Віта Лапоногова

Про проблеми з об’єднанням лікарень, переваги й сильні сторони свого медзакладу говорила на засіданні круглого столу в рамках проєкту “Експертна думка” на телеканалі СТС Віта Лапоногова, заступниця директора Сумської міської клінічної лікарні №5.

Попри впевненість керівництва лікарні Святого Пантелеймона, що об’єднувати заклади слід саме на їхній базі, у лікарні №5 відстоюють свою думку.

Наразі ці питання вирішуються виключно політично і заангажовано, переконані у 5-й лікарні.

Як відомо, 5-та лікарня з приводу маршрутизації відстоювала інтереси колективу майже 3 роки. Ми почали фінансуватися, уклали пакети з НСЗУ з 1 квітня 2020 року. І от, починаючи з цієї дати, ми отримали наказ управління охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації щодо маршрутизацїі пацієнтів”, – повідомляє заступниця директора.

А далі, за словами Віти Лапоногової, починаючи з 1 квітня 2020 року, 5-ту лікарню відсторонили в цілому від надання ургентно-медичної, хірургічної, гінекологічної й анестезіологічної допомоги.

А мотивація була невідома. Мотивація була політична. Ми зверталися спочатку у всі інстанції, а потім трудовий колектив звернувся до суду, і ми свої інтереси відстояли”, – говорить пані Віта.

Втім, процес на цьому не завершився, бо вже у 2021 році лікарня була знову виключена з маршрутизації, і колективу довелося знову позиватися до суду.

Як може бути, що багатопрофільний заклад, 5-та лікарня, яка входить у трійку в області за обсягом фінансування, на рівні обласної лікарні і центральної міської лікарні, яка має великі площі, потужний колектив, – і її немає у державній політиці? У нас потужні пакети, потужне фінансування, і нас нема ніде. Як таке може бути? Нас немає в маршрутизації. Але, незважаючи на це, люди до нас ходять, і за 2022 рік за показниками НСЗУ ми обслужили майже 180 тисяч пацієнтів.

Як відомо, наша лікарня є потужною хірургічною лікарнею, і анестезіологічною. У нас потужні ургентні служби, які з 80-х років минулого сторіччя брали на себе повністю ургентуванння», – говорить Віта Лапоногова.

За її словами, якщо питання з маршрутизацією не буде вирішене позитивно, без роботи опиняться 70 високопрофесійних лікарів. Чи потрібно це області?..

Детальніше про це — вже незабаром у новому випуску програми “Експертна думка” з Тетяною Мироненко на телеканалі СТС.