У МОЗ поділилися історією кропивничанина, якому в Сумах пересадили серце

Така операція вже давно перестала бути для України фантастикою. Першу трансплантацію зробили ще у 2019, а за минулий рік, навіть попри війну, в Україні провели 35 трансплантацій серця. За три місяці цього року – 11.

В Ігоря були вроджені проблеми з серцем та запущена кардіоміопатія. Це патологія міокарда – серцевого м’яза.

«МРТ з контрастним барвником показало, що в мене лише 14 відсотків. Так практично не живуть», – розповідає Ігор.

На чергу з трансплантації Ігоря Шермана поставили у лютому, а вже у березні пацієнт отримав нове серце. Доноркою стала жителька Сум. Через повномасштабну війну скористатися гвинтокрилами санітарної авіації для транспортування донорського серця в Київ не могли, тому команда лікарів поїхала проводити трансплантацію в Суми.

«Вони мені одягли маску – і все. Прокинувся уже о другій годині дня. Операція йшла понад п’ять годин. У понеділок вночі зробили операцію, а в четвер сказали – треба вставати», – розповідає Ігор.

Через місяць після операції Ігор Шерман повернувся до роботи, нині працює з дому. Ходить у корсеті. Схуд на 17 кілограмів.

«Недавно ми їхали з Києва. На заправках я інколи купував лотерейки по 10 гривень, – говорить Ігор. – І цього разу купив лотерею, відкрив, а там – “Без виграшу”. Сів у машину й думаю – які лотерейки? Моя лотерея вже виграна. Все вже, не треба більше. Головне вже сталося. Так що всім дякую».