У Сумах виявили 2 стихійних звалища з небезпечними речовинами

Фахівці Державної екологічної інспекції у Сумській області після звернення мешканки м.Суми обстежили місцевість між дачним масивом по вул. Римського-Корсакова та Сумським міським кладовищем на вул. Березовий Гай. У ході візуального огляду територій з вільним доступом були виявлені 2 стихійні звалища твердих побутових та інших відходів.

Загальна площа засмічених ділянок становить 64 м2. Крім того, обабіч дороги, яка пролягає біля 40-ї підстанції ЛЕП, виявлено великі мішки з речовиною, схожою на виробничий шлам. В одній із локацій невідома суміш була розсипана безпосередньо на відкриту землю, що становило потенційну небезпеку потрапляння забруднюючих речовин у навколишнє середовище. Задля вимірювання показників складу та властивостей ґрунту екоінспектори відібрали пробу із засміченої ділянки та контрольну фонову пробу.

За результатами досліджень, проведених відділом інструментально-лабораторного контролю, у ґрунті було виявлено перевищення вмісту нафтопродуктів у 11 разів та органічних речовин – у 5 разів у порівнянні з контрольною пробою.

Відтак, підтвердився факт забруднення земельної ділянки площею 8 м2. Оскільки на момент обстеження зазначеної території встановити причетних осіб було неможливо, Інспекція направила вимогу на ім’я Cумського міського голови щодо повної ліквідації несанкціонованих звалищ відходів та забруднення земель до 22.08.2022.