У Сумах встановили артінсталяцію, присвячену захисникам області

У Сумах відбулось урочисте відкриття артінсталяції, присвяченої захисникам Сумщини, які стояли та стоять зараз на захисті нашої Батьківщини.

Інсталяція є результатом спільних зусиль колективу Агенції промоції «Суми» та скульптора Андрія Федченко. Артінсталяцію встановлено в сквері навпроти будівлі Сумського артучилища поруч з Меморіалом загиблим воїнам-інтернаціоналістам та пам’ятником загиблим військовослужбовцям 27-ї реактивної артилерійської бригади ЗС України, повідомляє АрміяInform.

Начальник відділу Агентства промоції «Суми» та за сумісництвом куратор проєкту Тетяна Голод розповіла, що місце встановлення обране невипадково, оскільки в районі артучилища під час початку широкомасштабної агресії російської федерації точились запеклі бої між захисниками міста та армією країни-агресора.

– Суми завжди були містом, що гідно відзначало подвиги своїх героїв та захисників, – зазначила куратор проєкту. – І цього разу ми не могли залишити поза увагою внесок тих, хто відстояв нашу землю під час варварського нападу росії на Україну. Тепер мешканці та гості міста мають можливість вшанувати героїв.

Організатори зауважують, що артінсталяція – це не лише об’єкт мистецтва, але і місце пам’яті та вшанування усіх Захисників рідної землі. Місцем вшанування тих, хто відстояв Сумщину у важкі часи, хто віддав своє життя, захищаючи рідну землю.

Інсталяція створена з архітектурного бетону, на якій зображено контур Сумської області. На її зворотній частині зображено силуети українських вояків, які стоять на захисті Батьківщини, та дату початку широкомасштабної агресії російської федерації проти України.