У Сумах завершується перший етап облаштування найпростіших укриттів у школах

У Сумах завершується перший етап капітальних ремонтів для облаштування у підвальних приміщеннях і цокольних поверхах найпростіших укриттів в школах.

Про зроблене та заплановане говорили на нараді за участі директорів шкіл, керівництва громади, депутатів.

Нарада проходила на базі школи, в якій першою розпочали відповідні роботи.

Наразі тут замість колишнього тиру – укриття з двома евакуаційними виходами, вентиляцією, медпунктом, санітарними кімнатами та іншими необхідними допоміжними приміщеннями.

Всього буде три етапи проведення необхідних робіт коштом бюджету громади:
І етап – дев’ять шкіл (43,3 млн грн);
II етап – дві школи (11,5 млн грн);
III етап – чотири школи(25,7 млн).

«Все робиться відповідно до всіх вимог ДСНС. Адже йдеться не лише про комфорт, а, насамперед, про безпеку», – говоритьзаступник очільника громади Станіслав Поляков.

Головна мета освітян, зазначала начальниця управління освіти і науки Неля Вербицька, щоб діти перебували в безпечних умовах та отримували якісні освітні послуги. Посадовиця повідомила, що з нового семестру 10 шкіл міста повернуться до офлайн навчання, 18 – працюватимуть у змішаному форматі. Попередньо батьків ознайомлять з умовами, які створені в укриттях, а також спитаються їхньої думки щодо формату навчання. Учням, батьки яких висловляться категорично проти офлайну, вчителі надаватимуть для опрацювання різноманітні навчальні матеріали або вони можуть бути переведені на сімейне навчання.

Очільник громади повідомив, що для забезпечення якісного навчального процесу для шкіл закуповують партію Starlink. Також Олександр Лисенко взяв до відома прохання директорів шкіл передбачити альтернативні варіанти інформування учасників навчально-виховного процесу про загрози.